До Європейського дня боротьби із торгівлею людьми

Дата: 13.10.2021 12:15

Якщо плануєте працювати за кордоном:

1. Для легального працевлаштування за кордоном треба отримати в Україні робочу візу та необхідні дозволи. Туристична, гостьова віза або безвіз право на роботу не дає.
  2. Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати ліцензію на обраний вами напрямок діяльності і саме в ту країну, куди вам пропонують поїхати. На сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua в розділі «Організаціям / Ліцензування» є перелік ліцензованих посередників.
  3. Перед виїздом за кордон на роботу, дізнайтесь які права ви маєте в країні перебування, звернувшись за консультацією в департамент консульської служби міністерства закордонних справ.
  4. Придбайте ще один мобільний телефон і картку та заховайте серед речей. Якщо Вас будуть утримувати, Ви зможете зв’язатись з рідними додатковим телефоном.
  5. Переконайтесь, що договір на роботу абсолютно зрозумілий і перекладений коректно.
  6. Перевірте усі умови працевлаштування: контракт не має містити розмитих формулювань на кшталт “та інші види робіт”, “на вимогу роботодавця” та ін.
  7. Не погоджуйтесь на нелегальну роботу. А також не надавайте підроблені документи чи неправдиву інформацію при оформленні візи.
  8. У разі небезпеки телефонуйте в Посольство України та місцеві екстрені служби допомоги, навіть якщо ви перебуваєте в країні незаконно.

КОЖЕН ПОСТРАЖДАЛИЙ МАЄ ПРАВО НА ДОПОМОГУ!

Гаряча лінія з питань міграції та протидії торгівлі людьми 527 або 0 800 505 501

Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57

До управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП України в Полтавській області  (0532) 51-76-40

До департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації (0532) 63-28-72

Благодійна організація «Світло надії» (м.Полтава)  (0532) 60-60-81

До відділу соціального захисту та охорони здоров'я виконавчого комітету Глобинської міської ради  (05365) 25-5-40

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Тому лише об’єднавши зусилля ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!