A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Підсумки діяльності Кременчуцького районного сектору №1 (Глобинського) філії Державної установи «Центр пробації» за 9 місяців 2021 року

Дата: 08.11.2021 13:38
Кількість переглядів: 415

Фото без описуПробація, відповідно до Закону України “Про пробацію” від 05.02.2015 року, - це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

 

Співробітниками Кременчуцького районного  сектору №1 (колишнього – Глобинського районного сектору) філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області протягом 9 місяців 2021 року проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:

  • підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
  • здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
  • виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
  • направлення засуджених до обмеження волі для відбування покарання до виправних центрів;
  • реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
  • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
  • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
  • реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Протягом 9 місяців  2021  році по обліках Кременчуцького районного сектору №1 з питань пробації пройшло 217 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності ( в тому числі 11 осіб жіночої статі та 5 неповнолітніх  осіб), з яких :

засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю - 4 особи;

засуджених до покарання у виді громадських робіт - 12 осіб;

засуджених до покарання у виді виправних робіт – 1 особа;

звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років - 146 осіб;

засуджених до штрафу - 14 осіб;

притягнутих до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт - 8 осіб;

притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт – 32 особи;

 

Із  12 осіб засуджених до покарання у виді громадських робіт, які пройшли по обліках підрозділу , 1 особа допустила ухилення від відбування даного виду покарання, за що її було засуджено за ч.2 ст. 389 Кримінального кодексу України до покарання у виді арешту.

Впродовж 2021 року по облікау  підрозділу пробації пройшло  14 осіб засуджених до покарання у виді штрафу на загальну суму 18 400 грн. 8 засуджених  осіб сплатили штраф, на загальну суму 7650 грн.. Щодо  5 осіб, які  не виконали призначене судом покарання у виді штрафу,  відповідно до ст. 26 Кримінально-виконавчого кодексу України , до суду направлено  подання щодо  заміни несплаченої  суми штрафу на покарання у виді громадських, виправних  робіт, або позбавлення волі.

 

Кременчуцьким районним сектором №1  філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області забезпечено виконання 8 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт. З яких 7 осіб знято по відбуттю призначеного судом стягнення.

 

За 9 місяців 2021 року по обліках підрозділу пробації пройшло 31 особа, притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт (суспільно корисні роботи призначаються  за несплату  аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців – ст.183-1 КУпАП).

 

В рахунок погашення заборгованості по аліментах до Глобинського районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) перераховано  74 732 грн..

 

На виконання до районного  сектору з питань пробації протягом 2021 року надійшло  7 ухвал суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, з яких складено та направлено до суду досудові доповіді,  та надано висновок про можливість виправлення обвинуваченого без позбавлення або обмеження волі на певний строк стосовно  6 осіб, з яких 4 досудових доповіді щодо неповнолітніх осіб.

 

З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації, впродовж 2021 року працівники  сектору пробації сприяли у вирішенні питань підготовки до звільнення: у пошуку місця проживання 11особам; працевлаштування - 3 особам; соціального патронажу –  1 особи.

 

В своїй діяльності, за відповідним рішенням суду, співробітники пробації використовують дієвий інструмент, який потребує спеціального навчання - пробаційні програми («Попередження вживання психоактивних речовин», «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення», «Формування життєвих навичок»), який застосовується щодо осіб засуджених до покарання у виді обмеження або позбавлення волі, які звільнені від відбування даного виду покарання з випробуванням і встановленим іспитовим строком. В 2021  році успішно реалізовано пробаційну програму щодо 1 засудженої особи- неповнолітнього.

 

Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які діють на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення до нормального життя осіб, які перебувають у конфлікті із законом.

 

З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації  Кременчуцький районний сектор №1 з питань пробації запрошує до співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

 

Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності. Ми Вас чекаємо за адресою: м.Глобине, вул.Центральна,120, Полтавської області, 39000,

 

Ел. адреса: pl8@probation.gov.ua, контактний телефон  050-0338302.

З більш детальною інформацією про діяльність органів пробації Ви можете ознайомитися в соціальних мережах та на сайті Державної установи «Центр пробації» за посиланням www.probation.gov.ua.

 

Оксана ТЕСЛЯ

начальник  Кременчуцького районного  сектору №1

 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень