Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

У Глобиному вшанували пам’ять героїв, які стали на захист демократичних цінностей

Дата: 19.11.2021 14:30
Кількість переглядів: 1659

19 листопада у рамках відзначення Дня Гідності та Свободи секретар Глобинської міської ради Олександр Феденко, заступник міського голови Інна Авраменко, працівники виконавчого комітету Глобинської міської ради вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та українських воїнів, які загинули на сході країни, захищаючи рідну Батьківщину.

Присутні у хвилині мовчання схилили голови перед пам'яттю всіх, хто постав на захист демократичних цінностей, національних інтересів України та її європейського вибору. Учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника  Захисникам України, на знак вшанування пам’яті всіх борців за волю України.

 

Нагадаємо, що День Гідності та Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи є не лише черговою пам’ятною датою в календарі, цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено День Гідності та Свободи, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

Помаранчеву революцію спричинили разом із цілою низкою факторів масові брутальні фальсифікації та застосування адміністративного ресурсу під час президентської виборчої кампанії 2004 року. Ця революція стала маркером становлення й розвитку громадянського суспільства в Україні, його готовності обстоювати базові демократичні свободи та людську гідність, брати на себе відповідальність за власний вибір.

Завдяки Революції Гідності Україна отримала новий шанс для цивілізаційного вибору, руху до демократії, очищення від рудиментів тоталітарного й людиноненависницького комуністичного минулого. Однак, на відміну від подій Помаранчевої революції, обстоювання власної гідності та свободи взимку 2013–2014 років коштувало Україні життя та здоров’я багатьох патріотів.

Народ України як ініціатор та учасник революційних подій виявив свою суб’єктність у формуванні майбутнього держави й утвердив вектор її розвитку як вільної демократичної європейської країни.

Гідність людини є однією з найважливіших особистісних цінностей, закріплених у багатьох правових актах, у тому числі міжнародних.

Гідність і свобода – це ті цінності, за які варто боротись! Пам’ятаймо наших героїв!

Фото без опису« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень