Взято курс на розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти

Дата: 02.12.2021 11:37

Відділ освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради розпочав роботу по наданню допомоги закладам загальної середньої освіти громади у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти. З метою залучення керівників та  працівників освітніх закладів до спільного розуміння якості освіти, відділом освіти заплановано низку заходів.

30 листопада було проведено перший онлайн-семінар  по формуванню внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Спікер семінару Наталя Шварц, заступник директора з навчальної роботи Глобинського ліцею №5, експерт з проведення інституційного аудиту управління державної служби якості освіти у Полтавській області, професійно, змістовно проаналізувала складники освітнього процесу, роз’яснила учасникам семінару  основні шляхи  розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Директори виконували практичні завдання по оцінці освітнього середовища, педагогічної діяльності педагогів та ін.

1 грудня керівники освітніх закладів знову зібралися на онлайн-нараду, щоб оговорити питання дотримання норм законодавства у закладах загальної середньої освіти міської ради. Управління Державної служби якості освіти в Полтавській області за результати інституційних аудитів, проведених у закладах  області,  надало перелік типових порушень та  рекомендації по їх усуненню та недопущенню. Тож,  учасники наради опрацювали  вимоги законодавства щодо зарахування, відрахування і переведення учнів, формування  груп  продовженого дня, поділ класів на групи, прийняття на посаду працівників, зберігання особових справ, трудових книжок, формування тарифікаційних списків, розробки посадових інструкцій.

Також, обговорили  вимоги до  організації роботи атестаційних комісій, проведення  атестації педагогічних працівників,  забезпечення прозорості та інформаційної  відкритості закладу освіти, організації інклюзивного навчання. Керівники  отримали роз’яснення з фінансових питань.  Начальник відділу освіти виконавчого комітету міської ради Світлана Надтока наголосила, що всі питання, які виносилися на розгляд, відносяться до управлінської діяльності директорів закладів загальної середньої освіти, яка має бути спрямована на надання якісних освітніх послуг. Зазначила, що розбудова внутрішньої системи  - це постійна, систематична, командна робота, направлена на   постійне поліпшення якості освітньої діяльності закладу.

За матеріалами сайту відділу освіти

виконавчого комітету Глбинської міської ради