A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО: СОЦІАЛЬНА РОБОТА НА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА ПРОТИДІЮ ЯВИЩУ У ГРОМАДІ

Дата: 30.12.2021 15:57
Кількість переглядів: 1958

Насильство в родині - наразі одна з найбільш розповсюджених форм порушень прав людини у сучасному суспільстві. Попередження та протидія цим ганебним явищам є одним із пріоритетних завдань соціальної роботи в громаді.

Підтвердженням цьому є отримання з державного бюджету  субвенції в сумі  187 903 грн. відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 року № 696-р «Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у 2021 році». За поданням та висновками  комісії при Міністерстві соціальної політики України Глобинська громада стала однією з 7 громад Полтавської області, документи котрої пройшли перевірку та отримали позитивне рішення на виділення коштів з облаштування такої служби.

30 грудня міський голова Станіслав Васильович Джусь, заступник міського голови Інна Леонідівна Авраменко та директор Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» Світлана Вікторівна Грицай підвели підсумки роботи з освоєння  державної субвенції та побажали працівникам цієї важливої служби в громаді успіхів в реалізації поставлених завдань.

Спеціалізована служба первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства, створена при Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради»  рішенням виконавчого комітету Глобинської міської ради від    4 червня 2021 року «Про спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі».

 

Основними завданнями консультативної служби є:

  • надання разових чи періодичних консультацій постраждалим особам та їх законним представникам (якщо такі представники не є кривдниками) щодо прав, заходів, соціальних послуг, якими постраждала особа може скористатися;
  • сприяння ефективному розв’язанню проблем самою постраждалою особою (за підтримки фахівців соціальних служб), направлення її в разі потреби до відповідних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству та насильству за ознакою статі;
  • надання первинної психологічної підтримки;
  • інформування постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися, відповідно до їх потреб з урахуванням психофізичного стану, спричиненого насильством.

Фахівці спеціалізованої служби здійснюють заходи щодо реагування на випадки домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, сприяють ефективному розв’язанню проблем самою постраждалою особою, направляють її у разі потреби до відповідних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству, надають психологічну підтримку та інформують щодо можливостей отримання послуг інших суб’єктів.

Також постраждалі від насильства зможуть отримати психологічну підтримку та консультації практичного психолога, допомогу інформаційного, правового характеру щодо того, як знайти безпечний вихід із складної життєвої ситуації.

Робота цієї служби  ґрунтується на принципах індивідуального  підходу до кожного, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості та відповідальності за дотримання  етичних і правових норм.   

 

Нажаль насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем. Переважно від домашнього насильства страждають найбільш вразливі верстви населення: особи з інвалідністю, люди похилого віку, жінки, діти. Тож робота ця є  актуальною та важливою, оскільки це дасть можливість отримати доступну та кваліфіковану соціально-психологічної допомогу та підтримку мешканцям громади, котрі цього потребують.

 

З  30 грудня запрацював «Телефон довіри» : 0505351463.

Тож, якщо ви зіткнулись із домашнім насильством або стали свідком цього явища, вам завжди нададуть допомогу!

 

ПАМЯТАЙТЕ! ЗВЕРНУВШИСЬ - ВИ НЕ ПОКАЗУЄТЕ СВОЮ СЛАБКІСТЬ, А ЗБЕРІГАЄТЕ СВОЄ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я!

 

Послуги консультативної служби надаються на безоплатній основі та конфіденційно!

 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень