Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Про особливості призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” на період введення воєнного стану

Дата: 09.03.2022 16:06
Кількість переглядів: 563

Фото без опису5 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №204 «Про особливості призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка” па період введення воєнного стану», відповідно до якої подання грошової компенсації «пакунку малюка» здійснюється за спрощеним порядком.

У разі неможливості прийняття рішення про призначення або відмову у призначенні грошової компенсації відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка” у 2020—2023 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 таке рішення приймається управлінням соціального захисту населення на підставі заяви одного з батьків, у яких народилася дитина, а в: разі їх відсутності патронатних вихователів прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів новонародженої дитини (далі отримувач), поданої особисто за місцем проживання/перебування /звернення отримувача.

Згідно, з прийнятою постановою на весь період воєнного етану плюс один місяць після його завершення передбачено наступні положення:

  • родини можуть використовувати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари у будь-яких закладах торгівлі;
  • не застосовується вимога використати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» протягом 12 місяців. Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження;
  • родинам, які не зможуть відкрити новий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, щоб отримати на нього кошти компенсації, дозволено перераховувати її на будь-який рахунок родини, який вже відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».

Для отримання грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» один з батьків має подати заяву з копією свідоцтва про народження та довідкою з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка».

Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо додати копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров'я або поза ним.

У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронати і вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. В такому випадку до заяви вони додають:

  • копію рішення районної, районної у місті і Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
  • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім'ї (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу).

Заява з необхідним пакетом документів подається особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача до виконавчого органу сільської, селищної ради, центру надання адміністративних послуг, а в містах

обласного значення до управлінь соціального захисту населення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень