A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Чи зберігається за добровольцями тероборони робоче місце та середній заробіток?

Дата: 17.03.2022 11:48
Кількість переглядів: 1522

Підставою для збереження місця роботи та середнього заробітку за працівником – добровольцем тероборони є контракт добровольця тероборони.

Територіальна оборона-це складова національного спротиву  (згідно ч. 1 ст. 3 Закону України № 1702-ІХ «Про основи національного спротиву» (із змінами) (Далі- Закон № 1702-ІХ). Територіальна оборона складається  з військової, цивільної та військово-цивільної. (с. 1 ст. 4 Закону № 1702-ІХ).

Ст. 119 КЗпП містить вказівку про збереження місця роботи, посади та середнього заробітку лише за працівниками, які долучились до воєнної складової територіальної оборони, уклавши контракти про проходження військової служби, призвані як резервісти або під час мобілізації.

КЗпП не містить прописаних гарантій щодо працівників, які вступили до добровольчих формувань територіальних громад. Водночас відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону № 1702-ІХ на членів добровольчих формувань територіальних громад під час їх участі у заходах підготовки добровольчих формувань територіальних громад, а також виконання ними завдань територіальної оборони поширюються гарантії соціального захисту і правового захисту, передбачені Законом України № 2011-ХІІ    «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Проте, гарантії зі збереження місця роботи, посади та середнього заробітку для зазначеної категорії працівників в законі не прописані.

Отже, за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, слід зберігати місце роботи, посаду та середній заробіток. Підставою є підписаний контракт.

    

За інформацією заступника начальника

відділу Управління Держпраці у Полтавській області

Людмили РОГІЗНОЇ.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень