Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

До відома сільськогосподарських підприємств всіх форм власності громади

Дата: 03.05.2022 10:47
Кількість переглядів: 351

Фото без описуФото без описуРозпочалося крайове заселення посівів озимих зернових культур клопом – шкідливою черепашкою та іншими хлібними клопами (маврським, австрійським, гостроголовим).Фото без опису

Активний переліт фітофага на площі зернових культур відбувається за середньодобових температур 12-140С, макс. 18-200С. Першими пробуджуються та вилітають на посіви самці, а самиці - пізніше на 5-7 днів, залежно від погоди.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

При пониженні температури клопи перебувають у нижніх ярусах травостою, у вузлах кущення рослин, щілинах під грудочками ґрунту, що важливо знати при обстеженні угідь для прийняття рішення щодо захисту зернових від перезимувавших клопів. При підвищенні температури повітря шкідники активно живляться соком рослин. Враховуючи погодні умови цього року заселення посівів шкідником буде розтягнутим в часі.

Пошкодження клопами рослин у фазі початок виходу рослин в трубку викликає загибель центрального стебла. Пошкодження стебел клопами перед виколошуванням призводитиме до білоколосості й зменшення маси зерна.

ЕПШ на озимих зернових культурах у фазу трубкування - 2 особини імаго на кв.м., на ярих зернових культурах (фаза кущіння) - 3-4 особини на кв.м.

         Під час проведення захисних міроприємств слід дотримуватись вимог законодавства у сфері захисту рослин, бджільництва та з дотриманням Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

        Враховуючи особливості проведення комплексу весняно – літніх польових робіт у 2022 році, пов’язаних з введенням воєнного стану в Україні, перед здійсненням застосування пестицидів рекомендовано додатково повідомити про це представництва Національної поліції України, військової складової територіальної оборони в відповідній територіальній громаді.

 

Провідний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки

Кременчуцького районного управління – державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                                      Олексій КОТЛЯР


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень