A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Нагадуємо про правила застосування пестицидів на посівах медоносних культур

Дата: 10.05.2022 14:56
Кількість переглядів: 309

Фото без описуНаcтав період цвітіння озимого ріпаку, під час якого масового відбувається медозбір.  Тому з метою запобіганню та недопущенню загибелі бджіл та отруєння людей нагадуємо керівникам сільськогосподарських та фермерських підприємств, що всі обробки пестицидами на посівах медоносних культур необхідно здійснювати в рамках чинного законодавства України.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів та використання небезпечних для бджіл препаратів.

Пестициди — це як ліки для людини. Їх треба застосують відповідно до регламентів й дотримуючись норми.

Тому, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує керівникам сільськогосподарських та фермерських господарств усіх форм власності:

  • Фізичні особи та суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані завчасно повідомляти керівників  ТГ про заплановане застосування засобів захисту рослин шляхом надання повідомлення про застосування засобів захисту рослин (далі - завчасне повідомлення) за три доби до запланованого їх застосування.
  • Завчасне повідомлення подається фізичною особою та суб’єктами господарювання до органів місцевого самоврядування, на адміністративній території яких (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин) планується застосування засобів захисту рослин.
  • У разі якщо територія, на якій планується застосовування засобів захисту рослин, знаходиться на адміністративній території двох чи більше органів місцевого самоврядування (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин), завчасне повідомлення подається до всіх таких органів місцевого самоврядування.
  • Керівництво ТГ зобов’язане повідомити всіх зареєстрованих власників пасік, які знаходяться на адміністративній території, про здійснення хімічних обробок медоносних культур.
  • У період проведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
  • Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися тільки препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні». Рекомендовано використовувати не токсичні або слаботоксичні для медоносної бджоли інсектициди, такі як Моспілан ВП, Біская 240 ОD, Маврік ЕВ, Каліпсо 480SC, Омайт 570 в.е., Кораген 20 КС, та інші
  • Всі роботи з пестицидами проводять в ранкові та вечірні години при швидкості вітру менше 5 м/с і витратою препарату строго за нормами.
  • В господарствах працівники, робота яких пов'язана з пестицидами та агрохімікатами, повинні мати допуски на право проведення робіт з пестицидами та отримувати відповідні наряди на виконання даних робіт.
  • Всі роботи пов’язані з внесенням пестицидів повинні фіксуватися в відповідному журналі та зберігатися в господарстві.  «Журнал обліку застосування пестицидів ( на посівах, у садах, теплицях і ін.)

За недотримання  керівниками  сільськогосподарських та фермерських господарств даних правил передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.

 

 

Провідний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки

Кременчуцького районного управління-державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                                                                Олексій Котляр


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень