Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Спеціалісти відділу фітосанітарної безпеки фіксують масовий літ чорного хлібного пильщика

Дата: 25.05.2022 15:58
Кількість переглядів: 373

Фото без описуЛіт імаго триватиме до кінця фази формування зерна на пшениці, а при сухій спекотній погоді закінчиться раніше.

Комахи відкладають 30-50 яєць, обираючи більш розвинені стебла з товстою соломиною. Ембріональний розвиток триває 5-10 діб. Відразу після відродження личинки живляться внутрішньою частиною стебла і переміщуються вниз, до його основи. У вузлах стебла вони прогризають отвори, великі відрізки ходу в соломині забивають червоточиною та екскрементами. Основна маса личинок досягає нижнього міжвузля в період закінчення фази наливання – воскової стиглості зерна. Приблизно на рівні поверхні ґрунту личинка всередині стебла робить кільцеподібний надріз, під яким утворює захисний чопик з об’їдків та екскрементів. Потім пряде прозорий кокон у вигляді захисної оболонки, в якому зимує. Під дією вітру частина стебел обламується в місці надрізу ще до настання фази повної стиглості зерна колосових. Продуктивність пошкоджених стебел залежно від сортових особливостей, агрокліматичних умов та стану популяції пильщика знижується на 10- 35 %.

Заходи боротьби.

1. Найбільше значення мають лущення стерні після збирання заселених пильщиками площ і глибока зяблева оранка, від чого гине більше 60% зимуючих личинок і ускладнюється виліт дорослих комах навесні.

2. Ранні строки сівби ярих і раннє збирання хлібних злаків зменшує пошкодженність рослин і шкідливість пильщиків.

3. Під час колосіння, якщо нараховується більше 4 пильщиків на 1 кв. м перед масовим відкладенням яєць необхідно провести хімічну обробку препаратами дозволеними до використання в Україні.

Під час проведення захисних міроприємств слід дотримуватись вимог законодавства у сфері захисту рослин, бджільництва та з дотриманням Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Враховуючи особливості проведення комплексу весняно – літніх польових робіт у 2022 році, пов’язаних з введенням воєнного стану в Україні, перед здійсненням застосування пестицидів рекомендовано додатково повідомити про це представництва Національної поліції України, військової складової територіальної оборони в відповідній територіальній громаді.

 

Провідний спеціаліст відділу фітосанітарної безпеки

Кременчуцького районного управління – державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                               Олексій КОТЛЯР


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень