Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

До уваги власників житла, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб!

Дата: 01.08.2022 16:25
Кількість переглядів: 333

Фото без описуПостановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333 затверджений Порядок, що визначає механізм надання компенсації витрат власників жилих приміщень приватного житлового фонду, що пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Компенсація надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду (далі – власники жилих приміщень) і безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб.

НАГОЛОШУЄМО!

1) Власник жилого приміщення зобов’язаний не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб та в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати відповідні заяви до відділу соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету міської ради або старостату за місцем розташування жилого приміщення.

2) Для отримання компенсації власник жилого приміщення не пізніше п’яти днів із дня закінчення звітного місяця  (тобто до 05 числа щомісячно) подає до відділу соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету міської ради або старостату за місцем розташування жилого приміщення заяву за формою згідно з додатком 1 (далі – заява) до Постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 №333.

Протягом 5 робочих днів уповноважені особи виконавчого комітету  міської ради проводять перевірку (верифікацію) наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей із відвідуванням місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення, його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу (паспорта громадянина України або свідоцтва про народження внутрішньо переміщеної особи, зокрема електронних документів).

Підставами для ВІДМОВИ у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, кількості людино-днів даним, зазначеним у заяві, заборгованість за житлово-комунальні послуги.

За результатами перевірки виконавчий комітет  міської ради визначає обсяг компенсації витрат власника жилого приміщення, що пов’язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб, та подає заяву  до обласної військової адміністрації.

Компенсація здійснюється  ЗА УМОВИ ВІДСУТНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Варто зазначити, що сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі – людино-день), з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщених осіб у відповідному житловому приміщенні.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 грн.

Власники житла, які безоплатно розміщують переселенців, звертаються до відділу соціального захисту та охорони здоров’я виконавчого комітету міської ради за адресою: м.Глобине, вул.Центральна, 281, кімната №2.

Прийом здійснюється щодня з 09.00 до 16.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00. Ті, хто зупинились у сільських населених пунктах, звертаються до старосту!

При зверненні власник житла повинен мати:

  • паспорт;
  • довідка про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера);
  • документи, що посвідчують право власності на житло;
  • копія паспорта ВПО та копії довідки про взяття на облік ВПО;
  • особові рахунки, за якими проводиться оплата комунальних послуг;
  • банківські реквізити власника будинку для перерахування суми компенсації.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень