A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Ідентифікація та реєстрація тварин – це необхідно!

Дата: 21.10.2022 16:02
Кількість переглядів: 168

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, що приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

                Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу — від її виробництва до реалізації. Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо.

               Внаслідок відкритої військової агресії російської федерації проти України відбувається значне погіршення контролю за обліком та переміщенням тварин, зокрема через зменшення рівня їх ідентифікації, що створює загрозу для харчової безпеки в країні.                                                                                    

        Ідентифікація та реєстрація сільськогосподарських тварин дає можливість  встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і, за можливості, ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України, попередження обігу тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров’я тварин та пов’язаний із цим захист здоров’я людей.

        Законодавство з ідентифікації та реєстрації тварин визначає основні засади та порядок, а саме:

           обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації тварин в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів – протягом 7 днів від народження для великої рогатої худоби, овець і кіз, протягом 60 днів від народження або перед вибуттям з господарства для свиней;

           проведення реєстрації даних про господарства, переміщення, забій, облік тварин у господарствах фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

           забезпечення задоволення потреб споживачів відповідної тваринницької продукції (м’ясо, молоко) щодо придбання якісних та безпечних продуктів харчування.

           Держпродспоживслужбою на сьогоднішній день проведено низку заходів щодо відновлення рівня контролю за виконанням законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.

            Для реалізації поставленої мети та створення умов із забезпечення проведення ідентифікації та реєстрації тварин відповідно до норм чинного законодавства у спосіб та терміни, визначені відповідними нормативно-правовими актами, прохаємо відповідально поставитися до ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин у фізичному секторі.

            Дякуємо за співпрацю!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень