A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

ЯК ЗІГРІВАТИ І НЕ ЗГОРІТИ: ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ

Дата: 04.11.2022 15:18
Кількість переглядів: 155

Останнім часом досить розповсюдженою професійною деформацією для представників багатьох професій стає таке явище, як емоційне вигорання. Проблема синдрому емоційного вигорання – є однією з найактуальніших в професіях типу «людина – людина».

Одна з найважливіших умов “виживання” в будь якій професії – уміння відновлювати власні ресурси та мати стабільний емоційний стан. Спеціалісти, котрі працюють з людьми перебувають у постійному стресі – від великої кількості щоденних обов’язків, постійного контактування з людьми з різними характерами та вимогами, в тому числі від потреби знаходити підходи до кожного клієнта.

Складні життєві обставини спонукають людей до різноманітних дій, які можуть спровокувати небажані наслідки щодо їх власного життя. Фахівці, які допомагають тим, хто опинився у складних життєвих ситуаціях самі потребують допомоги щодо попередження емоційного та професійного виснаження.

Саме тому напередодні професійного свята – Дня працівника соціальної сфери в Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» започатковано проведення практичним психологом серії тренінгових занять з елементами арт-терапії для колективу спеціалістів центру з метою недопущення та профілактики професійного вигорання спеціалістів допомагаючих професій. Практичним психологом центру попередньо було проведено анкетування працівників задля дослідження визначення рівня професійного вигорання у колективі.

А 2, 3 та 4 листопада на заняттях з допомогою засобів арт-терапії учасники вчились віднаходити внутрішні ресурси самодопомоги, ознайомились з поняттям «емоційне вигорання», його причинами, з’ясовували фактори, що впливають на психологічний стан людини, вчились технікам зняття емоційної напруги задля розкриття власного потенціалу самозбереження та більш ефективного підходу до виконання своїх професійних обов’язків.

В ході зустрічей учасники розвивали навички психоемоційної саморегуляції, ділилися досвідом, яким чином їм вдається долати стресові ситуації.

Під час серії занять усі учасники проявляли кмітливість, винахідливість, покращували свій настрій, отримали позитивні емоції, враження та підвищували обізнаність з теми профілактики професійного вигорання.

Роботу працівників соціальної сфери супроводжує постійний стрес, тож уміння керувати своїми емоціями та ресурсністю – надважливе, саме тому отримані знання та навички допоможуть спеціалістам піклуватись про себе, справлятись зі стресами та напруженістю, в тому числі під час виконання своїх професійних обов’язків.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень