Українські посвідчення водія можна буде обмінювати на литовські без іспитів

Дата: 09.06.2023 08:40

Фото без описуМіж Україною та Литвою укладено Угоду про взаємне визнання та обмін національнихпосвідчень водія. Згідно з нею, вже в серпні українці, які захочуть в Литві обміняти українське посвідчення водія на литовське, зможуть це зробити без складання іспитів, пояснив начальник семенівського сервісного центру МВС Анатолій Черевко.

Громадяни Литви, так само зможуть без іспитів обміняти в Україні литовські посвідчення водія на українські. Для обміну громадяни повинні будуть подати компетентному органу такі документи:

• дійсне посвідчення водія;
  • переклад цього посвідчення водія, завірений нотаріально, мовою держави іншої договірної сторони (в Україні – українською, в Литві – литовською);
  • дійсний документ, що підтверджує постійне проживання на території іншої договірної сторони;
  • дійсну медичну довідку про придатність до керування транспортним засобом;
  • квитанцію або документ, що підтверджує оплату збору або послуг з обміну посвідчення водія.

Анатолій Черевко зазначив, що видане в Україні національне посвідчення водія – європейського зразка, тому обов’язкової вимоги обмінювати його на іноземне абсолютно всім не існує. Йдеться про водіїв, які переїхали на постійне місце проживання до іншої країни.