Дата: 10.06.2023 22:22

Глобинщина вшанувала пам’ять заслуженого артиста України Миколи Михайловича Кириченка -  чоловіка, друга, соратника нашої славної краянки, Берегині української пісні Раїси Панасівни Кириченко. Десять літ тому, 07 червня 2013 року Микола Михайлович завершив земний шлях. Згідно заповіту похований біля своєї дружини на кладовищі с. Корещина.

На базі туристично-краєзнавчого маршруту «Стежинами Раїсиних пісень» (с. Корещина Кременчуцького р.) засновники музею-садиби «Мамина вишня» Героя України Раїси Кириченко спільно з відділом культури, спорту, сім'ї та молоді виконавчого комітету Глобинської міської ради, Глобинським міським будинком культури, Глобинським центром дитячої та юнацької творчості, Землянківським старостатом 7 червня 2023 року провели  культурно-мистецьке дійство «Доля у нас – два крила».

Активно долучилися до заходу працівники установ культури Глобинської громади для яких проведено бліц-екскурсію на об’єктах туристично-краєзнавчого маршруту.

Пошанувати пам’ять свого  славного земляка прибула делегація з м. Кобеляки очолювана начальником відділу культури, туризму, молоді та спорту Валентиною Пелюхнею та директором  Кобеляцького музею літератури та мистецтва Тетяною Чешко.

За ініціативи старости Землянківської громади Андрія Черепа на будинку де мешкало подружжя Раїси та Миколи Кириченко (батьківська хата співачки) встановлено меморіальну дошку заслуженому артисту України Миколі Михайловичу Кириченку. Офірував проєкт директор СФГ «Граніт» Михайло Лопушенко та Юрій Лопушенко.

Урочисте відкриття пам’ятного знаку провели: Глобинський міський голова Станіслав Джусь, секретар Глобинської міської ради Олександр Феденко та Андрій Череп.

В Корещинській церкві Покрови Пресвятої Богородиці священники храмів Глобинської та Градизької громад Православної церкви України провели Божественну Літургію та заупокійну панахиду. Щира молитва за упокоєння Раїси та Миколи Кириченків та воїнів які віддали своє життя за Україну була піднесена на Корещинському кладовищі біля меморіального комплексу «Могила Раїси Кириченко «Не прощаюсь з тобою моя Україно».

Збагатився в цей день фонд музею духовним дарунком від сестри Миколи Михайловича. Надія Плахотна передала вишиту ікону Цілителя Пантелеймона.

Завершальним акордом дійства стала концертна програма на пошану пам’яті митців високого таланту української нації - Раїси та Миколи Кириченків.