Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

До уваги громадян! Внесено зміни до порядку призначення житлових субсидій

Дата: 03.07.2023 11:55
Кількість переглядів: 133

Фото без описуПостановою Кабінету Міністр України від 18 квітня 2023 року №340 внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Вони стосуються таких новацій:

1. Житлова субсидія може бути призначена особам, які не менше місяця перебували в полоні, що підтверджується відповідними відомостями та/або документами.

2. Передбачена можливість надання у відомостях про особу адреси, за якою вона задекларована. Раніше передбачалося використання лише зареєстрованого та фактичного місця проживання.

3. Призначення житлових субсидій можливе тільки за одним місцем проживання людини – зареєстрованим, задекларованим або фактичним.

4. У разі коли зареєстроване/задеклароване або фактичне місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи осіб, які перебувають у полоні або вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду, або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти.

5. Для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, які внаслідок збройної агресії російської федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і для обігріву житлових приміщень використовують побутові електроприлади, застосовуються соціальні норми на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення. Це стосується випадків, коли  домогосподарства знаходяться на територіях, де ведуться  чи велися бойові дії або тимчасово окупованих територіях, визначених в наказі Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року №309.

6. Строк, який надається громадянам для виправлення помилки в заяві та/або декларації на час хвороби, може бути подовжено на час хвороби заявника, але не довше ніж до дня закінчення опалювального або неопалювального сезону.

7. Передбачено зобов’язання протягом 30 календарних днів інформувати уповноважений орган, якщо особа із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства перебували за кордоном сукупно більш як 60 днів в періоді, за який враховуються доходи.

Більшість змін, пов’язаних із запровадженням вказаних новацій, буде реалізовано органами Пенсійного фонду України без звернення громадян. Однак деяким одержувачам житлових субсидій для оформлення виплати з урахуванням нових умов і тим самим збільшення її розміру потрібно звернутись до Фонду. Зокрема, це стосується представників домогосподарств, у складі яких є особи, що перебувають/перебували в полоні, і це підтверджується відомостями та/або документами, наданими уповноваженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними реєстраторами, суб’єктами державної реєстрації, установами та організаціями в порядку та випадках, визначених законодавством.

Також громадянам, які одержують субсидії, варто пам’ятати про необхідність інформування органів Пенсійного фонду щодо змін у майновому стані чи складі родини, якщо це впливає на призначення субсидії.

Подати необхідні документи до органів Пенсійного фонду можна в один із способів:

- звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання (перелік сервісних центрів Головного управління розміщується на інформаційній сторінці ГУ в мережі Фейсбук за посиланням: https://cutt.ly/jwqspX5p);

- звернутися до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг;

- дистанційно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua), мобільний застосунок «Пенсійний фонд» чи портал Дія;

- відправити документи поштою (поштова адреса Головного управління: вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014).

Довідково:

Реєстрація місця проживання передбачає подання заяви про реєстрацію місця проживання до реєстру територіальної громади в паперовій формі.

Декларація місця проживання передбачає подання декларації про місце проживання в електронній формі до Єдиного державного вебпорталу електронних послуг з подальшим внесенням такої інформації до реєстру територіальної громади.

 

Головне управління Пенсійного фонду

України в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень