Перший вокальний фестиваль-конкурс "Раїсина пісня"

Дата: 18.09.2023 19:43

Глобинщина вшанувала пам’ять Героя України, повного кавалера ордена княгині Ольги, кавалера ордена Миколи Чудотворця «За примноження добра на землі», лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, лауреата премії ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото», народної артистки України Раїси Панасівни Кириченко.

16 вересня напередодні 80-ї річниці від дня народження легендарної співачки з Корещини на Глобинщині зродився, на Корещинській землі в музеї Берегині благословився новий мистецький проєкт-вокальний фестиваль-конкурс "Раїсина пісня", ініціаторами, організаторами якого є Глобинська міська рада, відділ культури, спорту, сім'ї та молоді. Активно долучилися до заходу працівники установ культури, освіти громади та відділи Глобинської міської ради.

Гостинно зустрічала учасників фестивалю музей-садиба «Мамина вишня» Героя України Раїси  Кириченко, уквітчана осінніми хризантемами,- улюбленими квітами співачки, які подарували гості. Тут як завжди ошатно, тепло, спокійно, затишно. Отчий край берегині української пісні благословив творчий проєкт, фестиваль «Раїсина пісня». З вітальним словом до гостей звернувся староста Землянківського старостинського округу Андрій Череп. Хранителька творчої спадщини Раїси Панасівни, завідувач музею Вікторія Срібна повела присутніх стежинами Раїсиної пісенної долі. Послідовниця творчого спадку народної артистки України Наталія Шинкаренко, як і має бути, вітала гостей піснею. І полинула над Корещиною «Хата моя, біла хата»… Народні, аматорські вокальні колективи виконали пісню легендарної Марусі Чурай «В кінці греблі шумлять верби» .

Далі пісенна стежина повела у с.Великі Кринки. Саме в цьому селі на святі урожаю в кінці 50-х рр. художній керівник хору Кременчуцького автомобільного заводу Павло Федорович Оченаш запримітив красиву, статну, співучу Раю Корж, яка виступала у складі хору доярок.

За запрошенням Павла Федоровича в 1958 році Раїса Панасівна розпочинає творчу діяльність в хорі заводу КРАЗ, навчається в Кременчуцькій середній школі робітничої молоді №4.

Відкрили свято пісні Глобинський міський голова Станіслав Джусь і староста Великокринківського старостинського округу Алла Ніколенко. Їх слова були сповнені вірою, надією, оптимізмом, що фестиваль стане доброю традицією. Такі проєкти надзвичайно потрібні українцям, «Раїсина пісня» єднає і єднатиме нас в єдиному українському колі.

Пошанувати пам’ять та взяти участь у концертній та  конкурсній програмі приїхали колективи з Козельщенської, Білоцерківської, Піщанської, Градизької та Решетилівської громад. Наймолодшому учаснику - 9 років, а найстаршому - 74.

Розпочав фестиваль-конкурс "Раїсина пісня" голова організаційного комітету, секретар Глобинської міської ради Олександр Феденко - привітав присутніх з народженням творчого пісенного конкурсу, подякував мужнім захисникам України, які воюють за можливість зустрітися та провести таке  дійство у нелегкий для нашої держави час! Нехай Бог береже їх та додає сил!

Представив журі фестивалю-конкурсу:  Наталію Шинкаренко, Валентину Матвієнко, Миколу Мазура.

Цілісінький день у селі Великі Кринки звучали «Раїсині пісні». Членам журі було не просто визначити переможців, бо учасники співали не лише голосом, а душею й серцем.

Переможницею першого фестивалю-конкурсу "Раїсина пісня", володаркою «Гран-прі» стала Вікторія Горчакова, солістка Глобинського будинку культури ім. Франка.

Дійство стало пісенною молитвою за Україну, наших оборонців, нашу Перемогу! Віримо, що проведення фестивалю «Раїсина пісня» на Глобинській землі стане доброю традицією!

У ході фестивалю на потреби ЗСУ зібрано 41 тис. грн.

Глобинська міська рада щиро дякує за підтримку пісенного фестивалю групі компаній «Глобино» (керівник – Олександр Васильович Кузмінський), ФГ «Агросвіт СВ» (директор- Валерій Геннадійович Ведмідь), ТОВ «Лан -Агро» (директор - Сергій Миколайович Середа), ПП «Райагробуд» (керівник Віктор Ілліч Лєднік).

Глобинська міська рада висловлює щирі слова подяки організаторам фестивалю: старостам Аллі Ніколенко та Андрію Черепу, директору ККП "Кринківське" Юрію Шульженку, директору Великокринківського ліцею Миколі  Цимбалу, колективу Великокринківського СБК на чолі з директором Віктором Нестеренком, методисту Глобинського центру дитячої та юнацької творчості, куратору туристично-краєзнавчого маршруту «Стежинами Раїсиних пісень» Вікторії Срібній, ведучій фестивалю Валентині Філічевій