Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Підсумки діяльності Кременчуцького районного сектору  №1 (м.Глобине) філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області за 9 місяців 2023 року  

Дата: 18.10.2023 14:31
Кількість переглядів: 266

Фото без описуЗаконом України “Про пробацію” від 05.02.2015 року визначено, що пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого. Головною метою діяльності пробації є безпека суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.  

Впродовж 9 місяців 2023 року працівниками Кременчуцького районного  сектору  №1 (м.Глобине) філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області  проводилась робота спрямована на реалізацію завдань покладених на уповноважені органи з питань пробації, а саме:

 • підготовка досудових доповідей щодо обвинувачених;
 • здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
 • виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 • реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
 • проведення соціально-виховної роботи із засудженими;
 • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
 • реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Протягом 9 місяців 2023 року до уповноваженого органу з питань пробації на виконання надійшло 4 ухвали суду щодо складання досудової доповіді відносно обвинувачених осіб, в тому числі щодо 2 неповнолітніх, з яких складено та направлено до суду 4 досудові доповіді.

 

За 9 місяців 2023 року по обліках підрозділу пройшло 155 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та притягнутих до адміністративної відповідальності,  з яких :

 • засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю – 3 особи;
 • засуджених до  покарання у виді громадських робіт – 11 осіб;
 • засуджених до покарання у виді виправних робіт – 1 особа; 
 • звільнених від відбування покарання з випробуванням та звільнених від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3-х років – 133 особи;
 • засуджених до штрафу – 6 осіб;
 • притягнутих  до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт – 2 особи;
 • притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт – 23 особи;

11 осіб засуджених до покарання у виді громадських робіт, які пройшли по обліках підрозділу пробації відпрацювали 513  години громадських робіт. Під час відбування даного виду покарання 3 особи допустили ухилення від відбування даного виду покарання, в зв’язку з чим до правоохоронних органів направлені матеріали для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до статті 389 Кримінального кодексу України.

        Із заробітку осіб, засуджених до покарання у виді випраних робіт протягом  9 місяців 2023 року утримано та перераховано в дохід держави                     24417 грн.

  В поточному році  по обліку підрозділу пробації пройшло 6 осіб засуджених до покарання у виді штрафу. П’ять  засуджених осіб сплатили штраф, на загальну суму 36720 грн..

    Сектором пробації   забезпечено виконання  постанов про притягнення порушників до адміністративної відповідальності у виді громадських робіт. 1 осіб допустила ухилення від відбування громадських робіт, за що невідбуту частину громадських робіт замінено на адміністративний арешт. 

     За 9 місяців 2023 року по обліках Кременчуцького районного сектору пробації  №1 пройшло  23 особи, притягнутих до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт (стягнення призначається за ухилення від сплати аліментів). В рахунок погашення заборгованості по аліментах перераховано  32087 грн.

З метою реалізації пенітенціарної пробації, як одного із видів пробації,   впродовж  трьох кварталів 2023 року  працівниками  сектору пробації забезпечено вирішення питань підготовки до звільнення у пошуку місця проживання щодо 11  осіб.

Основне завдання уповноважених органів з питань пробації, які  діють  на території України - зниження рівня рецидиву злочинів і забезпечення повернення  до нормального життя осіб, які перебував у конфлікті із законом.

В своїй діяльності підрозділ  з питань пробації взаємодіє з державними, комунальними та громадськими організаціями, які допомагають підрозділу у здійсненні соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації.

З метою більш ефективної соціально-виховної роботи із клієнтами пробації сектор з питань пробації запрошує до  співпраці наполегливих, відповідальних, толерантних, ініціативних та оптимістичних особистостей для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності.

Ми Вас чекаємо за адресою: м.Глобине, вул.Центральна, 120, Кременчуцького району Полтавської області, 39000,

 Ел. адреса:pl8@probation.gov.ua, контактний телефон 050-0338302.

З більш детальною інформацією про  діяльність органів пробації Ви  можете ознайомитися в соціальних мережах та на сайті Державної установи «Центр пробації» за посиланням  www.probation.gov.ua.

 

начальник Кременчуцького районного  сектору №1                            Оксана ТЕСЛЯ   філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень