Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

З краплі крові починається море життя

Дата: 14.06.2024 09:00
Кількість переглядів: 72

Фото без опису14 червня Україна, разом з багатьма країнами, відзначає Всесвітній день донора крові. Слово «донор» походить від латинського dono – дарую.  Завдяки донорству рятуються мільйони життів. Особливо актуальним донорство в Україні стало в реаліях війни: донорська кров може бути чи не єдиним способом врятувати бійця, який зазнав поранення з масивною крововтратою, або цивільного населення, що стає жертвами ракетних та артилерійських ударів. Проста статистика - лише півлітра донорської крові може врятувати життя трьох пацієнтів!

У відділенні переливання крові, що успішно діє у Глобинській міській лікарні, у 2023 році здійснено забір крові від 1300 донорів (це майже 605 літрів крові)! А станом на початок червня нинішнього року відділення з благородною місією вже відвідало 515 донорів.

«Це один з найкращих результатів роботи подібних відділень по Полтавській області, - розповідає лікар Світлана Приходько. – Часи, коли плани по заготівлі крові не виконувалися і донорів можна було перерахувати на пальцях, давно минули». Поштовхом для таких змін, за словами медикині, стало повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року. Відтоді поділитися власною кров’ю до відділення добровільно йдуть мешканці громади – різні за віком та соціальним статусом. Але об’єднує їх одне спільне бажання – допомогти у скрутний час тим, хто вкрай потребує переливання крові чи її компонентів.

Медсестра відділення Валентина Захарченко, яка незмінно тут працює вже 29 років, знає чи не всіх своїх пацієнтів, тому з легкістю перераховує донорів, які мають звання «Почесних», - це Олександр Лоза, Людмила Руденко, Сергій Яровий, Іван Лущик, Вікторія Рокитна, Валерій Проворовський, Юлія Краплина, Катерина Садова та ін. До речі, аби отримати таке високе звання, людина повинна безкоштовно стати донором не менше 40 разів (здача крові може відбуватися не частіше 1 разу на 60 днів).

«До донорської місії активно долучається й місцева молодь, - доповнює колегу молодша медсестра Надія Таранець. - Найактивніші тут Марина Задорожня, Юрій Дубина, Олександр Попов, Юрій Крайняк».

Особливі слова вдячності медики висловлюють також працівникам переробного заводу та м’ясокомбінату – вони теж є активними донорами крові.

Слід наголосити, що відділення переливання крові функціонує завдяки підтримці громади: з місцевого бюджету фінансується заробітна плата медиків, придбаваються матеріали та обладнання, забезпечується харчування донорів. Посильну фінансову допомогу надають й небайдужі громадяни; наприклад, глобинець Олексій Андрієнко (який теж є донором) надав кошти для встановлення у відділенні вкрай необхідного кондиціонера.

Цього дня надсилаємо щирі та сердечні слова привітань та подяки всім донорам Глобинської громади, а також працівникам відділення за відданість справі! Ціною своєї власної крові ви рятуєте життя іншим, в переважній більшості навіть незнайомим людям, даруєте можливість одужання, ще один день народження, ще один шанс на життя!

Довідково: періодичні кровопускання безпечні для здоров’я донора. Завдяки здачі донорської крові відбувається активізація системи кровотворення. Внаслідок крововтрати після здачі донорської крові кістковий мозок посилює поповнення кров’яного русла новими еритроцитами. У результаті цього покращується обмін речовин, що, своєю чергою, є профілактикою різноманітних захворювань і підвищує стійкість організму в екстремальних ситуаціях. Здаючи кров, донор вивільняє свій організм від зайвого баласту і надлишку крові.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень