Хустка-краса душі українського народу

Дата: 12.03.2018 14:12

Споконвіку на українських землях хустка була не просто обов’язковим головним убором для заміжніх жінок, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління.

Завідуюча Опришківською сільською бібліотекою Віра Підпорна організувала виставку «Хустка-краса душі українського народу», яка налічувала 40 експонатів. Виставку формували всім селом. Наталія Паращенко на сільські оглядини презентувала 16 хусток з власної колекції, Лариса Кравченко - 6, Світлана Литвиненко – 6.  Були хустки барвисті, як сад навесні, і мерехтливі, як світанки над річкою,  були й буденні, в яких працювали у полі чи по господарству.  І хотілося б Вірі Іванівні, аби українська барвиста хустка, щедро оспівана в народних піснях, стала для нас не просто модною деталлю на деякий час, а важливим  символом-оберегом на кожний день.