A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Україна без сміття - cортуємо сміття як в Європі!

Дата: 23.04.2018 11:02
Кількість переглядів: 1128

Розвиток економіки та збільшення обсягів споживання різноманітних товарів неодмінно спричиняють накопичення сміття. Його потрібно десь зберігати, а це великі земельні площі й небезпека для довкілля, або ж переробляти й виготовляти нові речі.

Питання повторного використання сміття поставало майже в усіх країнах Європейського Союзу. Одним з показових прикладів є Швеція. Там захоронюють лише 1-4% усіх твердих побутових відходів. Понад 96% спрямовують на перевиробництво чи утилізують в інший спосіб. Україна нині на початку цього шляху. Тут правильно утилізують лише 5% відходів. Тож, нам є над чим працювати.

Можливо, саме тому об’єднана рада старшокласників Глобинщини «Мрія» вирішили власноруч змінити екологічну ситуацію в місті.

20 квітня 2018 р. з нагоди Всесвітнього Дня довкілля, за фінансової підтримки Глобинської міської ради, діти оголосили старт проекту "Україна без сміття", вийшовши  на вулиці рідного міста Глобине, з метою залучити населення брати участь в акції. Діти роздавали буклети, наліпки, розповідали людям, як сортувати відходи і для чого це потрібно. Більшість людей  підтримували ініціативу школярів. «Якщо ми зможемо залучити і переконати населення до сортування, це буде найкращим результатом нашого проекту, – кажуть учні. - Але ми впевнені, що поступово самі люди усвідомлять: сміття потрібно сортувати, а не бездумно викидати».  У школярів Глобинської громади  слова не розходяться з ділом. Майже у всіх навчальних закладах встановлені смітнички,   виготовлені із підручних матеріалів, для роздільного збирання побутових відходів. Завдяки цьому учні дізнаються, що сміття можна розділити на різні види: пластик, метал, скло, папір, поліетилен. Школярі розказують  батькам, друзям, знайомим  для чого потрібно сортувати  сміття та яка з цього може бути користь країні, школі та кожній окремій людині. 

 

Голова центру преси та інформації
об’єднаної ради старшокласників
Глобинщини «Мрія»
Сідоренко Ірина
 
 
 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень