Шановні громадяни Глобинського району та всієї Полтавської області!

Дата: 25.04.2018 14:30

Відділ з питань державної реєстрації виконавчого комітету Глобинської міської ради запрошує Вас отримати послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на об'єкти нерухомого майна, які знаходяться на території Полтавської області за адресою: м.Глобине, вул.Травнева, 4 в приміщенні центру надання адміністративних послуг, навпроти Полтава Банку

Прийом громадян проводиться з понеділка по четвер: з 8-00 до 17-00, у п’ятницю: з 8-00 до16-00

Відділом надаються реєстраційні послуги з реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а саме:

• реєстрація права власності на об’єкти нерухомого майна (земельні ділянки, житлові будинки, будівлі та споруди);
  • реєстрація речових права, похідні від права власності (право оренди, суборенди, сервітуту, емфітевзису, суперфіцію);
  • інші речові права відповідно до закону.

У Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства, як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Обов’язковою умовою виникнення прав на нерухоме майно є їх державна реєстрація. Саме з державною реєстрацією закон пов'язує момент виникнення речових прав на нерухомість.

Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви в Державному реєстрі прав.

На сьогоднішній день діє спрощена процедура реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року.

Також 20 квітня 2018 року набув чинності Закон України “Про внесення зміни до пункту 9 розділу V "Прикінцеві положення" Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт” який дозволяє узаконити самобуди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року, дія даного закону поширюється на  індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів та збудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення".

Отримати консультацію можна за телефоном (05365) 24-7-71

Начальник відділу
з питань державної реєстрації
виконавчого комітету