На службу до комунального господарства Глобинської ОТГ приходять нові сучасні технології очистки каналізаційних стічних вод

Дата: 07.06.2018 17:53

5 червня 2018 року робоча група під керівництвом заступника міського голови Олександра Артюшенка, у складі головного інженера КП «Глобинське» Анатолія Назаренка, начальника відділу розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Сергія Пономарьова та начальника відділу містобудування, архітектури та капітального будівництва Сергія Гапченка здійснила огляд стану виконання робіт з реконструкції очисних каналізаційних споруд, продуктивністю 400 м куб./добу, по вулиці Космонавтів м.Глобине.

У ході огляду об’єкта будівництва представники підрядної організації, яка виконує будівельні роботи, розповіли про особливості роботи та експлуатації системи очистки та знезараження стічних вод.

До складу системи очистки входить:

• механічна очистка стічних вод від побутового сміття, що потрапляє в каналізацію, шляхом фільтрації через спіральне сито;
  • система вловлювання піщаних частинок відходів;
  • усереджувачі – відстійники, які забезпечують відділення дрібного осаду та подальше його переміщення на муловий майданчик;
  • система біологічної очистки активним мулом - мікроорганізмами у насиченому киснем середовищі;
  • блок знезараження ультрафіолетом, який забезпечує знищення патогенних бактерій;
  • фільтраційний ставок доочистки, із якого очищена вода фільтрується до ґрунтових вод природнім шляхом через коріння рослин.

По завершенню роботи комісії визначено ряд недоліків, які необхідно усунути до початку експлуатації очисних споруд. Адже належна організація очищення каналізаційних стічних вод, зменшення їх негативного впливу на оточуюче навколишнє середовище є однією з основ стратегії розвитку міста Глобине. Як запевнив виконроб будівельної організації  ВК "ПП"ЕКОЛОГІЯ"" м.Полтави Микола Капарник, очисні споруди будуть введені в експлуатацію до кінця літа. В свою чергу, Олександр Артюшенко повідомив, що Глобинська міська рада вирішила питання фінансування даного об'єкта.