Крила поезії

Дата: 29.10.2018 13:56

Поезія - це крила людської душі, що підносять її до високих  обріїв світобачення. Вірші, поеми, балади, пісні  читаємо і слухаємо, задумуємося і насолоджуємося. Поетичне слово  в устах дітей звучить  особливо гармонійно.

З нагоди 70-річчя   до Дня народження   Володимира Тарасенка- поета, заслуженого працівника культури, нашого земляка сільський бібліотекар Лідія Мацак  провела в   Пирогівській ЗОШ ( I- III  ступенів  літературну годину: "Залишусь з Вами у віршах".  Бібліотекар та учні 4 класу читали вірші, ділилися враженнями. Цікавими спогадами про однокласника поділилася Мала Катерина Іванівна, в минулому завідувач Пирогівського дитячого садочка, яка із задоволенням відгукнулася на запрошення і радо зустрілася з дітьми.

Вірші з  поетичних збірок Володимира Тарасенка  : «О, як би я тебе любив!» (1994), «Засніжені мальви» (1995), «Отчий сад» (1996), «У променях вічності» (1998), «Апостол праведної ліри» (2002), «Вітрила осені» (2003), «Зустрічаю сонце» (2005);  та книги для дітей «Тарасикове літо» (1995), «Неслухняний гусачок» (1997), «Чия хатинка найкраща» (1998), «Рідне місто моє» (1999), «Маленька шкода» (2000), «Коник-стрибунець» (2001), «Васильків потічок» (2002), «Я – син степів» (2003), «Котик-сон», «Зустрічаю сонце» (2005) добре відомі  любителям поезії припали до душі всім присутнім. Завершальним акордом прозвучала поезія:

"Де степ приліг на землю дужим птахом,

Серед розмаю урожайних піль,

Бредуть мої воли Чумацьким шляхом

Шукати долю, а чи, може, – сіль.

Шукати правду, а чи мо', вітрила,

А чи ясні омріяні світи.

І де у них, скажіть, береться сила

Вперед і дні, і ночі йти і йти?

…Нема волів, чумацькі стерлись віхи,

Прогресу ніби стежку ведемо.

А на стіні повітки, коло стріхи,

Висить пересторогою ярмо."

Пирогівський сільський бібліотекар                                            Лідія Мацак