ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ
Детального плану території ТОВ «АПО «Цукровик Полтавщини» по вулиці Заводській в м. Глобине Полтавської області
1) Замовник:
Виконавчий комітет Глобинської міської ради, 39000, м. Глобине, Полтавська обл., вул. Центральна, 285
Інвестор: ТОВ «АПО «Цукровик Полтавщини»»
2) Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;
3) Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів);
Розміщення будівель та споруд
Короткий опис технологічного процесу
Механізація та автоматизація технологічних процесів.
Дані про кількість та склад шкідливих викидів в атмосферу та водні джерела.
Інженерне забезпечення, розміщення інженерних мереж, споруд.
Водопостачання та каналізація.
Зовнішні мережі каналізації
Мережа дощової каналізації
Інженерна підготовка та інженерний захист території, використання підземного простору.
4) Ймовірні наслідки:
Будівництво, експлуатація об’єкта проектування негативно не впливатиме на:
1.Клімат і мікроклімат – не відбудеться негативних, шкідливих впливів, а також пов’язаних з ними несприятливих змін у НПС; змін мікроклімату безпосередньо зв’язаних з відсутністю активних, масштабних впливів планованої діяльності (значних виділень інертних газів, теплоти, вологи та інше); виникнення мікрокліматичних умов, що сприяють розповсюдженню шкідливих видів фауни і флори; особливих кліматичних умов, сприятливих для зростання інтенсивності впливів планованої діяльності на навколишнє середовище.
Вплив планованої діяльності на навколишнє природне середовище виявляється у виділенні в атмосферне повітря забруднюючих речовин є незначним та не може визвати зміни кліматичних умов;
2. Геологічне середовище – не відбудеться негативних ендогенних, екзогенних процесів, явищ природного та техногенного походження (тектонічних, сейсмічних, геодинамічних, зсувних, селевих, карстових, змін напруженого стану і властивостей масивів порід, деформації земної поверхні).
Заходи по попередженню впливів на геологічне середовище в процесі функціонування об’єкта проектування:
- прийнята суцільна система вертикального планування відповідно до існуючого рельєфу;
- для недопущення потрапляння в ґрунтові і підземні води забруднюючих речовин передбачено виконання проїздів, тротуарів, вимощень, майданчиків з бетону;
- передбачено перешкоджання попадання господарсько-побутових, виробничих та дощових вод в підземні горизонти шляхом їх збору і відведення запроектованими каналізаційними мережами на очисні споруди;
3. Грунт – не відбудеться змін, які чинять шкідливі впливи на ґрунтовий шар, так як:
- скиди в ґрунт не передбачаються;
- на об’єкті передбачається здійснення реконструкції та технічного переоснащення, що не вплине на існуючий стан і мережі внутрішні, зовнішні мережі побутової, дощової каналізації та очисні споруди
- скиди від об’єкта проектування в поверхневі та підземні водні джерела не передбачаються;
- передбачено виконання проїздів, тротуарів, вимощень, майданчиків з бетону;
б) Ділянка відведена під об’єкт проектування не відноситься до лісогосподарських, природоохоронних, природно-заповідних зон та їх територій, земель водних об’єктів і прибережних смуг.
Розміщення об’єкта проектування на вказаній ділянці не пошкодить існуючого ландшафту, так як будуть витримані всі вимоги нормативних документів, пов’язані з плануванням і забудовою території. На земельній ділянці відведеній під об’єкт проектування – флора та фауна типова для регіону. На діючих елеваторах – об’єктах аналогах можна спостерігати, як тварини, птахи, комахи мирно співіснують з людиною та її техногенною діяльністю. Наземних, водних і повітряних шляхів міграції тварин на території не відмічено. Видалення зелених насаджень на території відведеній під об’єкт проектування не передбачається.
в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні.
5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено;
Альтернативи іншого характеру відсутні з огляду на необхідність провадження даної планованої діяльності.
Містобудівна документація розробляється з урахуванням прогресивних технологій, ефективного використання території, чіткого функціонального зонування, вантажних і пішохідних потоків, створення нормальних умов для роботи підприємства цукрового заводу.
Альтернатива відсутня. Якщо документ державного планування не буде затверджено, це створить умови для гальмування впровадження сучасних та ефективних технологій в переробці цукрового буряку та невиконання положень генерального плану.
6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки;
Перевірка матеріалів Детального плану території, розділу «Охорона навколишнього природного середовища», на відповідність діючим нормативно-правовим документам у цій галузі.
Метод аналізу – для узагальнення сучасного стану та напрямків удосконалення методів оцінки впливу на довкілля господарської діяльності об’єкта.
Обсяг досліджень передбачається відповідно до ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».
Для розробки СЕО передбачається використовувати наступну інформацію: доповіді про стан довкілля, статистичну інформацію, дані моніторингу стану довкілля, оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об'єкту, які можуть мати значний вплив на довкілля, пропозиції .
7) заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;
Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені законодавством та нормативно-правовими актами.
8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку:
Звіт про СЕО має відповідати вимогам ч.2 ст. 11 ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку».
9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання:
Протягом 15 діб з дня оприлюднення повідомлення на офіційному сайті уповноваженого органу, громадськість має право надати зауваження та пропозиції щодо визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації - Детального плану території ТОВ «АПО «Цукровик Полтавщини» по вулиці Заводській в м. Глобине Полтавської області.
Пропозиції та зауваження подаються до Глобинської міської ради за адресою: вул. Центральна, 285, м. Глобине, Полтавська область, 39000.