Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

ЗАЯВА Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад щодо земельної реформи

Дата: 07.10.2019 16:55
Кількість переглядів: 592

Фото без описуВсеукраїнська асоціація сільських та селищних рад підтримує наміри влади провести нарешті земельну реформу, важливою складовою якої є відкриття ринку землі.

Головне і нагальне завдання зараз – обговорити умови обігу земель сільськогосподарського призначення, а не повертатися до тези мораторію і виключної державної власності, оскільки держава показала себе неефективним користувачем і розпорядником.

Аби земельна реформа принесла очікуваний позитивний результат для мешканців громад, має бути якнайшвидше ухвалено законодавство, у т.ч. щодо обігу земель, і воно, на наше переконання, має передбачати таке.

Сприятливі умови господарювання для малого та середнього бізнесу. Доступ до дешевих кредитних ресурсів для українських с/г виробників: запуск  програми пільгового кредитування малих та середніх форм господарювання.

Законодавче обмеження максимальної площі володіння землею с/г призначення: фізичні особи не більше 200 Га, а консолідація в користуванні юридичної особи – не більше 35% від площі громади.

Переважне право на придбання земельної ділянки повинні мати громадяни України: місцеві жителі; орендарі; суміжні землекористувачі; громада; держава.

Захист прав орендарів. Перехід права власності на земельні ділянки с/г призначення не припиняє право користування земельною ділянкою на підставі цивільно-правових договорів та не є підставою для внесення змін до положень таких договорів, які регулюють підстави їх  розірвання, якщо інше не передбачено такими договорами.

Захист від рейдерства. Прийняття антирейдерського законодавства (законопроект № 8121, прийнято за основу).

Запровадження необхідності підтвердження походження коштів тими особами, які придбавають земельні ділянки.

Розширення повноважень органів місцевого самоврядування:

Передати землі за межами населених пунктів у власність органів місцевого самоврядування. Поширити повноваження органів місцевого самоврядування територіальних громад на всю територію відповідної сільської, селищної, міської територіальної громади.

Контроль за цільовим використанням земель або бездіяльністю землевлекористувача передати органам місцевого самоврядування; при цьому встановити загальний нагляд за цим видом їх діяльності з боку профільного органу виконавчої влади.

Законодавчо запровадити планування території громади – в частині земельних ресурсів і містобудівної документації – в єдиному документі; уніфікувати процедуру планування територій.

Прозорість і доступність інформації про землю та об'єкти на ній:

Забезпечити вільний доступ до інформації про землі та об'єкти на ній, зокрема, для органів місцевого самоврядування щодо земель на своїй території.

Законодавчо поєднати в єдиній системі Реєстру прав на нерухоме майно з Державним земельним кадастром

Вважаємо що для започаткування обігу земель сільськогосподарського призначення мають бути запроваджені відповідні обмеження щодо купівлі земельних ділянок.

Переконані, що зараз мають відбуватися не політичні дискусії навколо того, чи потрібна земельна реформа, а предметні обговорення усіма зацікавленими сторонами, що саме має бути досягнуто в результаті цієї реформи і як цього результату досягти. І ці дискусії мають нарешті знайти своє відображення у законодавстві.

Звертаємося до Президента, Верховної Ради та уряду, врахувати ці пропозиції при розробці та ухваленні законопроектів, спрямованих на проведення земельної реформи.

Заява на сайті ВАССР http://vassr.org/node/3852

 

Інформація на сайті розміщена за проханням

Виконавчої дирекції Всеукраїнської

асоціації сільських та селищних рад


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень