Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Соціальний захист постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у громаді

Дата: 13.12.2019 13:20
Кількість переглядів: 499

Фото без описуЗ 2016 року в громаді діє міська Програма «Соціальний захист», якою передбачено підвищення ефективності системи соціальної допомоги жителям Глобинської територіальної громади через посилення адресності при її наданні та шляхом включення додаткових заходів щодо соціальної підтримки громадян, вирішення проблем матеріально-технічного, соціально-побутового, культурно-масового характеру, здійснення заходів, спрямованих на надання адресної підтримки незахищених верств населення, пільгової категорії, в тому числі і громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Програма повністю фінансується з міського бюджету.

Для постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи другої категорії проводиться придбання санаторно-курортних путівок, терміном 18 днів.

На придбання санаторно-курортних путівок у 2019 році виділено 70 000,00 грн., придбано 2 санаторно-курортні путівки для постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи ІІ категорії, терміном 18 днів у Філії ПАТ ЛОЗ «Миргородкурорт» СКК«Миргород» на загальну суму 27 864 грн.

 

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої та другої категорії забезпечуються відновним лікуванням у Лікарні відновного лікування м.Кременчука, терміном 12 днів.

Три учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої та другої категорії пройшли курс відновного лікування  у Лікарні відновного лікування м. Кременчука. Для проведення відновного лікування у 2019 році, виділено з міського бюджету 20 000, 00 грн. використано 8753,00 грн.

 

Проводиться відшкодування за надання пільг з послуг зв’язку (абонентна плата за користування квартирним телефоном) громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорії, дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

 

Особи постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи користуються безкоштовним перевезенням на міських, приміських маршрутах та послугами залізничного транспорту.

 

Програмою також передбачено:

- відшкодування один раз на рік вартості проїзду міжміським транспортом до будь-якого населеного пункту України і у зворотному напрямку громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесеним до І категорії – безплатно, віднесеним до ІІ категорії з 50% знижкою вартості проїзду;

- відшкодування витрат за придбання високовартісних життєвонеобхідних медикаментів, які за висновками лікарів потребують постійного їх прийому.

Особи з інвалідністю забезпечуються підгузками відповідно до індивідуальної програми реабілітації.

 

Особам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи надається одноразова адресна грошова допомога на лікування, а також до Дня Чорнобильської трагедії (26 квітня) та до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня).

В 2019 році до Дня Чорнобильської трагедії (26 квітня) адресну грошову допомогу отримали 52 особи, на загальну суму 26 000,00 грн., до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня)  допомогу отримали 28 осіб, на загальну суму 14 000,00 грн.

 

Забезпечується проведення заходів по вшануванню постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 26 квітня та до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня.

 

Питання забезпечення додатковими соціальними гарантіями громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває на постійному контролі відділу соціального забезпечення виконавчого комітету міської ради.

 

 

Начальник відділу соціального забезпечення

виконавчого комітету міської ради                                Л.В.Норенко


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень