Безпека біля залізниці
Пересування залізничним транспортом більш безпечне і комфортніше, ніж іншим видом транспорту, але не всі розуміють, що залізниця – об’єкт підвищеної небезпеки.
Так, нещодавно, 21 лютого близько 21:40 у Глобиному поблизу залізничної станції “Глобине” приміський поїзд №6687 сполучення Ромодан – Кременчук смертельно травмував місцеву жительку 2003 року народження.
Причиною трагедії може бути особиста необережність людей та незнання правил безпечної поведінки на залізниці.
Не буде зайвим нагадати, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки. Необхідно знати, що зупинити потяг, як авто неможливо, бо, навіть при екстреному гальмуванні, до повної зупинки потяг проїде не менше 800-1600м. Необхідно дотримуватись правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та знаходження поблизу них.
Пішоходам забороняється:
- ходити по залізничних коліях;
- переходити і перебігати колії перед потягом, що наближається;
- переходити колію відразу після проходу потягу (дрезини, локомотива) не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад;
- проходити вздовж залізничної колії, ближче 5 м. до крайньої рейки;
- на станціях, перегонах пролізати під вагонами.
Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених для цього місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо). Наближаючись до переїзду необхідно уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. При відсутності шлагбауму, коли перехід не охороняється, перед переходом колії необхідно впевнитись в тому, що до переїзду не наближається потяг.
Пам’ятайте: Перед тим, як увійти в небезпечну зону, потрібно впевнитись у відсутності небезпеки.