Я покохав її високою любов’ю

Дата: 11.03.2020 15:54

Інколи здається, що про Тараса Шевченка ми вже знаємо все. Але це тільки ілюзія. Кобзар – невичерпний, нескінченний, він споріднений з Україною і розвивається разом з нею у часі та в історії.

У головній бібліотеці комунального закладу «Публічна бібліотека Глобинської ОТГ»  (у Глобиному по вул. Гагаріна,3) іде постійна робота по залученню громадськості до національної культурної спадщини, іде пошук шляхів до серця читача. З нагоди Шевченківських днів працівники закладу представили літературно-музичну композицію «Я покохав її високою любов'ю: сердечні пристрасті й розчарування Кобзаря». Відомо, що Тарас Шеченко не зазнав у житті родинного тепла та сімейного щастя, не мав коханої дружини, не обсипали його поцілунками маленькі бешкетники та пустунки. Що він робив не так, чому кохання не приживалося в його душі?  Свою точку зору висловили члени громадської організації «Квітка натхнення» та старшокласники Глобинської ЗОШ I-IIст. №3. Думки вголос двох поколінь глобинців супроводжували пісні на слова Тараса Шевченка «Не женися на багатій», «Зацвіла в долині червона калина», «Думи мої, думи мої», «Місяць на небі». Максим Мітюшкін вдало декламував вірш «Мені тринадцятий минало». Юні - Анна Дудник, Діана Чміль, Катерина Савченко, Анастасія Радченко - розповіли про жінок, які не змогли завоювати серце поета, але ж отримали від нього в дарунок безсмертя у віршах. А досвідчені місцеві літератори - Іван Бугай, Ніна Полівко, Лілія Білоус, Галина Главан, Микола Шеверда - читали власні вірші про кохання, весну та Кобзаря.