Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Правила використання засобів захисту рослин на присадибних та дачних ділянках

Дата: 21.05.2020 15:27
Кількість переглядів: 2537

Фото без описуПестициди та агрохімікати які дозволені до використання в Україні включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів…» та Доповнення до нього в тому числі зареєстровані та дозволені для роздрібного продажу населенню. Всі пестициди та агрохімікати які дозволені для роздрібного продажу можна використовувати на присадибних та дачних ділянках.

 

Для правильного та безпечного використання засобів захисту рослин на присадибних та дачних ділянках необхідно дотримуватись основних правил:

1. Обприскувати рослини, коли шкідник чи хвороба перебувають у найбільшій фазі (стадії). Для цього необхідно користуватися фенологічним календарем та вдатися до консультації спеціаліста.

2. Використовувати тільки дозволені до застосування на присадибних ділянках препарати.

3. Застосовувати препарати в оригінальних фірмових упаковках, що дасть змогу уникнути покупки фальсифікату.

4. Під час роботи з препаратами забороняється курити, пити або вживати їжу.

5. Дотримуватись загальних вимог індивідуального захисту, особистої гігієни, оберігати згідно з рекомендаціями, домашніх тварин, бджіл та птицю під час роботи з засобами захисту рослин.

 6. При потраплянні препарату на шкіру – зняти забруднений одяг, промити теплою водою з мило або слабким содовим розчином. При потраплянні в очі – ретельно промити їх великою кількістю води. При проковтуванні негайно звернутися до лікаря з упаковкою з-під препарату.

7. Зберігати препарати в закритих оригінальних упаковках в добре вентильованому захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижче 0 градусів С та не вище +35 градусів С. Зберігати окремо від продуктів харчування, кормів і питної води. Не допускати можливості доступу до препаратів дітей та домашніх тварин і птиці.

Приготування робочого розчину. Для приготування робочого розчину потрібна чиста водопровідна або колодязна вода. Вода зі ставків містить багато мулистих часток, які зв’язують діючу речовину препарату та зменшують його ефективність. Спочатку потрібно приготувати маточний розчин в окремій тарі в об’ємі 1/3 від необхідного. Пакет препарату відрізають по верхньому краю. Сипучі препарати висипають в ємкість з водою для маточного розчину ( тару спалюють ), рідкі препарати виливають і кидають в ємкість порожній пакет. Маточний розчин ретельно перемішують. Потім розчин переливають в оприскувач через спеціальне сито або марлю, доливають водою до потрібного об’єму.

Сумісність препаратів. При проведенні обприскування рослин часто виникає потреба провести обробки проти декількох шкодочинних об’єктів ( наприклад, фунгіцид та інсектицид ). Для цього готують бакові суміші: в один об’єм води додають 2 або 3 препарати. Але спочатку потрібно попередньо зробити тест на сумісність в невеликих кількостях. Обов’язково необхідно дотримуватись такого порядку приготування розчину препаратів:

Добриво, мікродобриво → Водорозчинний порошок → Водорозчинні гранули → Водні розчини або Концентрати суспензії → Концентрати емульсії → Прилипач

Перед відкриванням або використанням препарату завжди читайте повну етикетку яка розміщена на упаковці. Не бажано робити бакові суміші з препаратами, які містять мідь. Готовий робочий розчин необхідно використати в день приготування, суспензії – відразу після приготування.

Проведення обприскування. Плодові дерева починають обприскувати з верхівки крони, поступово переходячи донизу. Робочим розчином необхідно покривати не тільки верхню, а й нижній бік листка. Розпилювач має бути на відстані 0,5м від оброблюваної поверхні. Обприскують поверхню листя рівномірно до появи першої великої краплі, яка не стікає. Овочеві культури, суницю, які знаходяться під деревами і дозрівають, на час обробки закривають поліетиленовою плівкою. Не обробляють перед дощем або якщо на листі є роса.

Кращий час для обприскування рослин – вечірні години та рано вранці, коли понижена активність живих організмів у безвітряну суху погоду при температурі не більше +25градусів С. Не проводьте обприскування під час цвітіння, для запобігання пошкодженню квітів, отруєнню бджіл та корисної ентомофауни.

Проводити обприскування наземним методом дозволено при швидкості вітру до 3м/с (дрібно крапельне) і 4м/с (крупно крапельне), при цьому не порушувати зону санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м. При застосуванні аерозольних генераторів санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури; обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту. (6.3.1., 6.3.4.  Державні санітарні правила ДСП 8.8.1.2.0001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»).

Купуйте препарати які зареєстровані та дозволені для роздрібної торгівлі в спеціалізованих магазинах та офіційних дистрибюторів. Вимагайте в продавців касовий чек та сертифікат якості.

Дотримуйтесь техніки безпеки та правил особистої гігієни під час роботи з пестицидами та агрохімікатами згідно державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98.

 

Провідний спеціаліст відділу контролю за

обігом засобів захисту рослин

Управління фітосанітарної безпеки

державний інспектор

ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області                                               О.В. Котляр


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень