До відома жителів Глобинської міської територіальної громади, яким не байдужий екологічний стан рідного краю!

Дата: 11.03.2021 17:24
Кількість переглядів: 1957

Відповідно до «Положення про громадських інспекторів з охорони довкілля», затвердженого Міністерством екології та природних ресурсів України від 27.02.2002 №88 , Державною екологічною інспекцією Центрального округу проводиться формування громадських інспекторів з охорони довкілля, до складу яких входять громадські активісти, вчені, представники громадських організацій екологічного спрямування, керівники районних осередків.

Громадські інспектори з охорони довкілля є важливою складовою частиною системи екологічного управління та відіграють значну роль у забезпеченні реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

До повноважень громадських інспекторів входить:

- спільно з працівниками органів Держекоінспекції, інших державних органів, які здійснюють контроль за охороною, раціональним використанням та відтворенням природних ресурсів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, брані участь у проведенні перевірок додержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами вимог природоохоронного законодавства, норм екологічної безпеки охорони, раціонального використання та відтворення природних ресурсів;

- за направленням органу Держекоінспекції, який призначив громадського інспектора, проводити рейди та перевірки І складати акти перевірок;

- складати протоколи про адміністративні правопорушення при виявленні порушень природоохоронного законодавства, відповідальність за які передбачена статтею 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (частини друга, четверта та п'ята статті 85, статті 85-1, 88, 88-1, 88-2, 90, 91, 164 - в частині порушення порядку провадження господарської діяльності, пов’язаної з раціональним використанням, відтворенням та охороною природних ресурсів (земля, надра, поверхневі води, атмосферне повітря, тваринний та рослинний світ, природні ресурси територіальних вод, континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, України, добування і використання риби та інших водних живих ресурсів), поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами) і подавати їх відповідному органу Держекоінспекції для притягнення винних до відповідальності.

З огляду на вищевикладене та з метою посилення державного нагляду (контролю) у галузі охорони навколишнього природного середовища, ефективної взаємодії природоохоронної діяльності, оперативного реагування та вирішення проблем виявлених порушень вимог природоохоронного законодавства

звертаємося до небайдужих громадян Глобинської міської територіальної громади до 19 березня 2021 року внести пропозиції щодо оформлення осіб, які могли б  входити до складу громадських інспекторів з охорони довкілля Полтавської області та виконувати роботу на громадських засадах, без увільнення від основної роботи і без додаткової оплати праці.

Прохання пропозиції направляти на адресу виконавчого комітету міської ради- м. Глобине, вул. Центральна, 285 або на електронну адресу - globino.mr@globyne-rada.gov.ua.

За додатковою інформацією звертатися до фахівців Державної екологічної інспекції Центрального округу Лариси Михайлової та Альвіни Ремигайло за телефоном (0472) 63-09-87.

За матеріалами листа Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації  від 04.03.2021 № 919/04.3-16