Глобинський інклюзивно-ресурсний центр вже 3 роки забезпечує системним кваліфікованим супроводом дітей

Дата: 19.04.2021 18:15

Фото без описуКомунальна установа «Глобинський інклюзивно-ресурсний центр» Глобинської районної ради Полтавської області, створена рішенням сесії Глобинської районної ради 20 квітня 2018 року.

Рішенням сесії Глобинської міської ради №340 «Про прийняття прав засновника» 18 лютого 2021р. у зв’язку зі зміною Засновника змінили найменування на комунальну установу «Глобинський інклюзивно-ресурсний центр» Глобинської міської ради.

Діяльність центру полягає у забезпеченні системним кваліфікованим супроводом дітей від 2 до 18 років:

•  проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей, визначення освітніх потреб проводиться за такими напрямами: оцінка фізичного розвитку дитини, оцінка мовленнєвого розвитку, оцінка когнітивної сфери, оцінка емоційно-вольової сфери, оцінка освітньої діяльності дитини;
  • розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини;
  • надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми, які навчаються у закладах дошкільної, загальної середньої освіти,  але не отримують корекційної допомоги в закладах де навчаються;
  • надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід з батьками (законними представниками) дітей з особливими освітніми потребами щодо формування позитивної мотивації у вихованні дітей;
  • надання консультацій та взаємодія з педагогічними працівниками з питань організації інклюзивного навчання.

Перелік документів, які подають батьки для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини:

• копія паспорта одного з батьків;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • педагогічна характеристика на дитину (надають педагогічні працівники та затверджена керівником відповідного навчального закладу);
  • заява про проведення комплексну оцінку розвитку дитини;
  • карта стану здоров’я (анамнестичні дані з "Історії розвитку дитини" (форма № 112/о, затверджена наказом МОЗ України від 27.12.99 № 302), яку батьки проходять у педіатра в КНП «Глобинська міська лікарня».

За три роки роботи проведено 360 комплексних оцінок психолого-педагогічного розвитку дитини. Корекційно-розвиткові послуги  отримали 75 дітей з особливими освітніми потребами.

З 2019 року Глобинський ІРЦ співпрацює з Семенівською ОТГ. Дітям, які проживають на території Семенівської ТГ було проведено 36 комплексних оцінок та видано висновків з рекомендаціями щодо навчальної програми та психолого-педагогічного супроводу в закладах освіти. Фахівці ІРЦ співпрацюють із педагогічними працівниками закладів дошкільної та закладами загальної середньої освіти щодо організації інклюзивного навчання, надають методичну допомогу щодо особливостей розвитку, навчально-виховного процесу та надання психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. Також налагоджена співпраця зі службою у справах дітей виконавчого комітету Глобинської міської ради щодо надання психологічної допомоги родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах та щодо влаштування дітей на цілодобове перебування в закладах інституційного догляду.

В інклюзивно-ресурсному центрі працюють: директор - Величко Наталія Юріївна, вчитель-логопед/практичний психолог - Остапчук Анна Володимирівна, практичний психолог - Колеснікова Анастасія Володимирівна.

Інклюзивно-ресурсний центр знаходиться за адресою: м.Глобине, тупік Лікарняний, 7 (приміщення аптеки №109, вхід зі сторони внутрішнього двору).

Ми завжди готові до співпраці з Вами та Вашою дитиною.

Колектив КУ «Глобинський інклюзивно-ресурсний центр» Глобинської міської ради