ВАКЦИНАЦІЯ – ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ХВОРОБИ

Дата: 23.06.2021 11:39

Фото без описуЗ початку епідемії в Полтавській області захворіло майже 80 тис. осіб, серед них – 2,5 тис. дітей, померли понад 1,8 тис. осіб. Така статистика є невтішна. Щеплення від COVID-19 – єдиний ефективний спосіб захистити населення і зменшити захворюваність.

Щеплення сприяє скороченню тягаря смертей та ускладнень для здоров’я, пов’язаних із коронавірусною хворобою COVID-19. У тих людей, які тяжко перехворіли, немає сумнівів щодо необхідності вакцинації проти COVID-19. Для забезпечення епідемічної безпеки та зниження поширення коронавірусної хвороби COVID-19 та смертності від неї, вакцинацію мають отримати понад 70% населення. З метою прискорення процесу вакцинації в області працюють понад 70 кабінетів щеплень при кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги та мобільні бригади.
Як працює вакцина проти COVID-19? Вакцини діють, імітуючи збудник інфекції — віруси, бактерії або інші мікроорганізми, які можуть спричинити захворювання. Вони «навчають» нашу імунну систему швидко та ефективно реагувати на збудник.
Традиційно через щеплення вводять ослаблену форму збудника інфекції, що дозволяє нашій імунній системі сформувати пам’ять про неї.  Отже, імунна система зможе швидко розпізнати та побороти інфекцію, перш ніж людина захворіє. Так працюють деякі сучасні вакцини проти COVID-19.
При розробленні інших вакцин використовуються нові підходи:
йдеться про так звані РНК- та ДНК-вакцини. Замість того, щоб вводити антигени (речовини, які змушують нашу імунну систему виробляти антитіла), РНК- та ДНК-вакцини дають нашому організмові необхідний генетичний код, щоб наша імунна система сама виробляла антиген. Отримати додаткову інформацію про розробку вакцини проти COVID-19 можна на веб-сайтах Всесвітньої організації охорони
здоров’я (ВООЗ) та Коаліції з питань інновацій для готовності до епідемій
(CEPI).
Всі вакцини проти COVID-19, які зараз застосовуються мають високу імуногенність. Відомо, що ті, хто мають антитіла після хвороби, можуть повторно захворіти. Рівень захворюваності серед вакцинованих практично не зростає. Якщо і є випадки захворювань — то вони легкі. А серед невакцинованих — рівень хворих зростає.
Усі вакцини, які перебувають на ІІІ фазі клінічних випробувань, пройшли стадію перевірки на безпечність. Кожна країна має регуляторні
органи, які контролюють безпеку та ефективність вакцин перед їхнім широким використанням. В усьому світі ВООЗ координує низку незалежних технічних органів, які перевіряють безпеку вакцин до і навіть після їхнього запровадження. Суворі тести та клінічні випробування, котрі пройшли вакцини, схвалені ВООЗ для використання, підтверджують їхню безпечність та ефективність у боротьбі із захворюваннями.
Вакцинація – єдиний ефективний спосіб сформувати імунітет до COVID-19, щоб захистить від інфікування чи важкого перебігу хвороби. Лише збільшивши кількість вакцинованих ми зможемо запобігти 4 хвилі COVID-19.

Відділ соціального забезпечення
виконавчого комітету Глобинської міської ради.