Полтавська область, Кременчуцький район

У Центр громадського здоров’я України МОЗ України з’явилося обладнання для секвенування (виявлення нових штамів) зразків SARS-CoV-2 виявлених в українських пацієнтів. Потужність секвенатора – 400 зразків на місяць

Дата: 22.09.2021 11:25

Це можливість оперативно реагувати на біологічні загрози. До цього часу Україна відправляла свої зразки на секвенування до лабораторій ВООЗ, що займало певний час.

«Переконаний, що наявність лабораторії, яка може проводити секвенування – це питання національної безпеки», – зазначає міністр охорони здоров’я Виктор Ляшко.
Для лабораторних центрів у кожній області за бюджетні кошти було закуплено:
 58 автоматичних станцій пробопідготовки для екстракції РНК (виділення з вірусу для подальшого аналізу);
 55 приладів для виявлення збудника (ампліфікації);
 4 роботизованих і автоматизованих системи, які в автоматичному режимі забезпечують виконання етапу екстракції РНК та внесення ампліфікаційної суміші з мінімальним залученням фахівців лабораторії.

Джерело: http://kremenchuk.adm-pl.gov.ua/news/u-centr-gromadskogo-zdorovya-ukrayini-moz-ukrayini-zyavilosya-obladnannya-dlya-sekvenuvannya-vi