Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа

Дата: 15.10.2021 10:38
Кількість переглядів: 1961

14 жовтня на батьківщині Героя України, народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, повного кавалера орденів княгині Ольги, кавалера ордена Михайла Чудотворця «За примноження добра на землі», Берегині української пісні Раїси Кириченко відбулися заходи з нагоди Дня народження співачки, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисників та захисниць України та Дня Українського козацтва. Участь в урочистостях взяли голова Кременчуцької райдержадміністрації Олег Лєднік, секретар Глобинської міської ради Олександр Феденко, заступники міського голови Інна Авраменко, Олександр Кочерга, депутат Полтавської обласної ради Олег Дядик, депутат Глобинської міської ради Олег Клімов.

Від самого ранку віряни поспішали на святкову Божественну Літургію до Корещинської церкви Покрови Пресвятої Богородиці, яка 20 років тому була збудована за сприяння Раїси Кириченко.

Потому учасники заходів зібралися на кладовищі біля меморіального комплексу «Могила Раїси Кириченко». До присутніх звернувся Олександр Феденко, секретар Глобинської міської ради.

• 14 жовтня – це особливе свято для Глобинської громади, бо пов’язане воно із Раїсою Кириченко, берегинею української пісні. І, як кажуть у нас на Полтавщині: «Це голос наш, це пісня, це душа». Недарма ми називаємо Раїсу Опанасівну голосом України. І в ці хвилини хочу процитувати рядки з історичного роману Ліни Костенко «Маруся Чурай»:

Я, може, божевільним тут здаюся.

Ми з вами люди різного коша.

Ця дівчина не просто так, Маруся.

Це – голос наш. Це – пісня. Це – душа.

Коли в похід виходила батава, –

її піснями плакала Полтава.

Що нам було потрібно на війні?

Шаблі, знамена і її пісні.

Звитяги наші, муки і руїни

безсмертні будуть у її словах.

Вона ж була як голос України,

що клекотів у наших корогвах!

А ви тепер шукаєте їй кару.

Вона ж стоїть німа од самоти.

Людей такого рідкісного дару

хоч трохи, люди, треба берегти!

Важкий закон. І я його не зрушу.

До цього болю що іще додам?

Вона піснями виспівала душу.

Вона пісні ці залишає нам.

Раїса Кириченко – жінка-легенда, наша Чураївна, наша славна землячка, бережімо та плекаймо світлу память про неї. Царство їй небесне та вічна пам’ять, - зазначив Олександр Олексійович.

Потому Благочинний Глобинської ТГ Православної церкви України Володимир Баран, настоятель Корещинського храму Іван Федорів відправили поминальний молебень за упокій душі співачки та її рідних.

Гості відвідали музейну перлину Глобинського краю - музей-садибу «Мамина вишня» Героя України Раїси Кириченко та долучились до акції «З Україною в серці». Символічними синьо-жовтими серцями вони прикрасили вишню, що росте біля батьківської садиби співачки.

У Землянківському сільському клубі проходила виставка декоративно-ужиткового мистецтва «Голос рідної землі». Глобинський центр дитячої та юнацької творчості представив творчі роботи вихованців центру та учнів закладів загальної середньої освіти Глобинської міської ради.

Програму святкових заходів завершувало пісенно-мистецьке дійство «Голос рідної землі» за участі народної артистки України, лауреата літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», володарки Гран-прі Всеукраїнських фестивалів мистецтв "Пісенний вернісаж-2005" та "Боромля -2005", лауреата I всеукраїнського фестивалю ім. Раїси Кириченко «Я козачка твоя, Україно!», засновниці та художнього керівника  вокально-хорової студії "Диво калинове" - Оксани Калінчук, української співачки, володарки гран-прі І Всеукраїнського фестивалю творчих колективів і підрозділів МВС України, лауреата премії імені Раїси Кириченко, лауреата літературно-мистецької премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото», лауреата Міжнародної премії української пісні імені Василя Симоненка, Міжнародної літературно-мистецької премії  імені Миколи Сингаївського – Наталії Шинкаренко. Учасниками пісенно-мистецького свята були й молоді виконавці Арсен Кондуфор, Владислав Мишков, соліст Будинку культури Миргородського санаторію «Слава» Людмила Логвин. Театралізоване дійство «На Покрову ходить осінь кольорова» представили учні, вчителі і працівники Радалівської гімназії. Народними піснями привітав гостей свята вокальний ансамбль «Барви» Землянківського сільського клубу.

Неймовірні емоції цього дня панували у Землянківському старостаті, даруючи місцевим жителям і гостям свята незабутні враження та гарний святковий настрій.