Україна пам’ятає, світ визнає
26 листопада на Мічурянському цвинтарі у місті Глобине біля пам’ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933 років відбувся мітинг-реквієм до Дня вшанування жертв Голодоморів.
Щоб віддати шану всім загиблим землякам під час штучно влаштованого тодішньою комуністичною владою голодомору, глобинці приходять на це місце щороку, незважаючи на холодну, морозяну погоду.
Ведуча мітингу Олена Сліпих звернулась до присутніх:
«Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі: у 1921 – 1923-му, 1932 – 1933-му і 1946 – 1947-му роках. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей.
Як можна забути, що без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, небачений голод забрав у могилу мільйони людей? Ні, не забудемо! Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 р. помирало в Україні 17 осіб за хв.., 1000 - за годину, 25 тис. - щодня. За 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення.»
Як відомо, у минулому, хоч загиблих були мільйони, режимом заборонялося навіть говорити про це. Табу було знято лише у роки вже незалежної України. З цього часу було проведено багато досліджень про цю трагедію. А її ще живі свідки не раз особисто виступали на подібних мітингах. Тож масштаби та жахи цієї катастрофи ХХ століття добре відомі, і все більше країн світу це явище визнають геноцидом.
Міський голова Станіслав Джусь у своєму виступі зазначив, що пам'ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним… Очільник громади закликав всіх приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку» та у суботу 27 листопада о 16.00 долучитись до загальнонаціональної хвилини мовчання, запаливши у вікні своєї домівки свічку, як символ пам’яті та віри у майбутнє.
Поминальну панахиду на вшанування жертв Голодоморів провів Благочинний Глобинської громади, настоятель Свято-Михайлівського храму, протоієрей Володимир.
Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, поклали символічні букети із колосків пшениці та гілочки калини до пам’ятного знаку.