A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глобинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

РОЗ’ЯСНЕННЯ НСЗУ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ДЕКЛАРАЦІЮ ІЗ ЛІКАРЕМ

Дата: 03.02.2022 18:50
Кількість переглядів: 6542

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним фахівцем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має надходити у цей медзаклад.

 • Для чого потрібна декларація?

Сімейний лікар спостерігає за станом здоров’я пацієнтів із використанням різного виду досліджень, проводить діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів; супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями; надає невідкладну допомогу; направляє пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги; проводить профілактику: огляди та дослідження пацієнтів із груп ризику. Надає консультації як в кабінеті, так і по телефону, скеровуючи пацієнта.

Сімейний лікар може спостерігати неускладнену вагітність та спостерігати за здоровою дитиною відповідно до вікових особливостей та потреб.

Також він надає окремі послуги паліативної допомоги, зокрема оцінку ступеню болю, призначення та видачу рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини для лікування больового синдрому.

На рівні первинної медичної допомоги у пакет послуг входять такі аналізи і дослідження: загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; глюкоза крові; загальний холестерин; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимірювання ваги, зросту, окружності талії; швидкий тест на вагітність; швидкий тест на тропонін; швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Також пацієнт може отримати ліки за програмою  «Доступні ліки». 

Також лікар має слідкувати за вакцинацією згідно з календарем щеплень. Держава закуповує вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

До обовязків сімейного лікаря також входить оформлення довідок, форм, листків непрацездатності, медичної документації для направлення на медико-соціальну експертизу та на медико-соціальну реабілітацію.

Таким чином, все це допомогає пацієнту і лікарю взаємодіяти один з одним.


Як правильно оформити декларацію і на що звернути увагу?

Для тих, хто вперше планує укласти декларацію з лікарем або хто збирається обрати іншого лікаря через певні причини, повинен при собі мати оригінали документів, що посвідчують особу пацієнта або законного представника пацієнта. А також реєстраційний номер облікової картки платника податків і мобільний телефон з актуальним номером.
Ідентифікація особи для укладання декларації відбувається через смс-повідомлення на номер телефону пацієнта. І саме на цей номер приходитиме смс-повідомлення з номером електронного направлення чи електронного рецепту на "Доступні ліки". Тому в декларації потрібно зазначити саме той номер, який плануєте використовувати тривалий час. Не вказуйте корпоративний або будь-який інший. Лікар заповнює декларацію в електронній формі та обов'язково має її роздрукувати, щоб пацієнт перевірив дані. Якщо декларація не містить помилок, необхідно підписати два примірники. Один примірник залишається пацієнтові, інший - у медичному закладі.

Пам’ятайте, де б пацієнт не обирав лікаря - у державній лікарні, приватному центрі чи серед ФОП - порядок заповнення та подання декларації незмінний.

З якого віку можна укласти декларацію?

З народження дитини. За дітей до 14 років декларацію з педіатром чи сімейним лікарем підписує один із батьків.

Для цього потрібно:

 • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження;
 • документи, що посвідчують особу та повноваження одного з батьків дитини або іншу особу, яка є законним представником;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків одного з батьків дитини або іншу особу, яка є законним представником.

Якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем вона може самостійно.

Які документи потрібно мати особам, яким виповнилося 14 років?

Особам, які досягли 14 річного віку при собі необхідно мати індивідуальний податковий номер, а також один з таких документів:

 • паспорт громадянина України;
 • тимчасове посвідчення громадянина України;
 • посвідку на постійне проживання в Україні;
 • посвідчення біженця;
 • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.


Як змінити лікаря і скільки разів можна це робити?

Якщо пацієнт хоче змінити лікаря, він просто подає нову декларацію до нового фахівця. Стара декларація анулюється автоматично.
Обирати лікаря та підписувати декларацію можна необмежену кількість разів.

У яких випадках припиняється дія декларації?

Декларація залишається чинною, незалежно від того, як часто ви буваєте в лікаря. Також за бажанням пацієнта можна просто припинити дію декларації. Для цього треба подати заяву до НСЗУ через сайт за посиланням https://service.e-health.gov.ua/gromadyanam. Форму можна знайти у розділі “Громадянам”-“Електронні звернення”.

Декларація припиняє діяти:

 • у разі ліквідації юридичної особи чи ФОП того закладу, в який подали декларацію;
 • якщо у надавача первинної меддопомоги анулювали ліцензію на медичну практику;
 • якщо ваш лікар звільнився - тоді потрібно подати декларацію до іншого лікаря;
 • якщо пацієнт не виконує медичних приписів чи правил медичного закладу, лікар може відмовитися від його ведення, якщо це не загрожує життю пацієнта і здоров’ю населення. У такому разі заклад ініціює процедуру припинення декларації;
 • декларація неповнолітнього пацієнта з педіатром припиняє діяти у день його 18-річчя, відтак слід підписати нову декларацію з терапевтом або сімейним лікарем.
 • декларація анулюється в разі смерті лікаря або пацієнта. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень