Як знизити рівень тривоги та не допустити появи паніки

Дата: 01.03.2022 17:21

Події в нашій країні викликають тривогу у сотні тисяч людей. Збільшилася кількість панічних атак, люди розгублені і їм важко заспокоїтися. Ми розповімо, як знизити рівень тривоги.

Треба проговорювати, що ми насправді відчуваємо, якщо нам страшно — це нормально, треба проговорювати це.

Потрібно багато розмовляти, ділитися своїми емоціями, своїми думками, це розвіює те, що в нас накопичилося.

Як зберігати спокій та не піддаватись паніці

1. Мінімізуйте перегляд новин до декількох разів на день

Особливо, якщо ви дуже тривожні. Новини – це тригер до переживань.

2. Спілкуйтесь з іншими на ці теми, якщо це вас заспокоює

Якщо ви навпаки, відчуваєте тільки стрес після переписки чи дзвінка – мінімізуйте таке спілкування. Переводьте спілкування на нейтральні теми.

3. Одна з головних порад – займатися звичними справами, рутиною

Ми корисні там, де ми є, роблячи те, що ми робимо. Ідея – не піддаватися паніці, бути кожному та кожній на своєму місці, бути ефективним у тому, що ми робимо.

4. Зберіть рюкзак безпеки, щоб було спокійніше

Рюкзаки самі по собі не такі корисні, скільки сама ідея контролю над ситуацією. Коли ми щось контролюємо – нам спокійніше.

5. Якщо ви хочете відчути більше контролю – допоможіть близьким

Сходіть для когось у магазин, пожертвуйте гроші на якусь активність. Зараз для цього є всі приводи.

6. Підтримуйте стосунки з близькими

Близькість – це завжди ресурс.

7. Використовуйте техніки релаксації

Це можуть бути дихальні вправи, наприклад:

• практикуйте так зване «квадратне дихання»: вдих-затримка дихання-видих-затримка дихання. Це допоможе опанувати себе та подолати стрес.
  • Повільне ритмічне дихання на рахунок «1…5»
  • Спокійне дихання в долоні ківшиком (2-3 хвилини)
  • Умовне повільне «задування свічки»

Вправи на концентрацію, переключення та відволікання:

• Стискання та розтискання пальців в кулаки
  • Клацання пальцями
  • Розтирання рук та ніг

Ще можна порахувати предмети одного кольору, попити води, походити — змінити обстановку.

Якщо відчуваєте що емоції переповнюють, треба подихати і «заземлитися». Робимо кілька вдихів носом, надуваючи живіт на рахунок один-два, і кілька видихів, здуваючи живіт на рахунок один-два-три-чотири-п’ять.

Пам’ятайте: тривога – це нормально. Паніка – ні, адже панікуючи ми починаємо робити імпульсивні і хибні вчинки.

Як зменшити тривогу:

• Вирівняти дихання (банально, але це працює).
  • Поділіться страхами із рідними та близькими (відчуйте, що ви не самі).
  • Продумайте, що ви будете робити у разі надзвичайної ситуації (чітко продумайте план своїх дій).
  • Продовжуйте працювати і приносити користь людям. Інші будуть робити те саме.