Команда проєкту #ДОСИТЬ! у Глобинській громаді

Дата: 01.12.2022 11:00

29 листопада 2022 року в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” у Глобинській територіальній громаді відбулася зустріч представників громади та команди проєкту #ДОСИТЬ!

Професійна команда спікерів:

• співробітниця Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Євгенія Кривошапка
  • головна юристка сектору “Глобинське бюро правової допомоги” відділу безоплатної правової допомоги Кременчуцького МЦзНБВПД Наталія Мельниченко
  • представниця ГО “Інша Жінка” Крістіна Демідова

На зустрічі були присутні представники Глобинської міської ради:

• працівники соціальних служб
  • психологи
  • працівники відділу освіти
  • працівники поліції

Зустріч пройшла продуктивно:

• поговорили про те, як співпрацювати та надавати інформацію стосовно домашнього насильства
  • поділилися досвідом роботи з випадками домашнього насильства в містах Полтава, Кременчук
  • обговорили існуючі ресурси протидії домашньому насильству
  • зробили практичну вправу з реагування на складну життєву ситуацію

Наталія Мельниченко у своєму виступі звернула увагу, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою стат,і мають право на всі види безоплатної вторинної правової допомоги, а саме, захист та представництво інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, а також складення документів процесуального характеру.

Крістіна Демідова проінформувала присутніх, що для всіх жінок, які хочуть захистити себе від випадків домашнього насильства, існує спеціальний застосунок для телефону. Його функціонал дозволяє жінці в разі небезпеки надсилати повідомлення дільничному офіцеру або зв'язатися з патрульною поліцією за допомогою чат-ботів.

Не дивлячись на те, що в країні тривають бойові дії, проблема насильства в сім’ї залишається актуальною. Постраждалі продовжують потребувати допомоги та підтримки. Тож лише завдяки співпраці усіх суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобіганню різних проявів насильства, можна допомогти потерпілим від домашнього насильства та розірвати страшне коло розпачу та болю.