Круглий стіл на тему:“Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі"

Дата: 01.05.2023 13:32

28 квітня в Україні відзначають Всесвітній день охорони праці. Його
запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади,
суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним
випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
Гасло Всесвітнього дня охорони праці у 2023 році: “Безпечне та здорове
робоче середовище — основний принцип та право на роботі (A Safe and healthy
working environment as a fundamental principle and right at work)”.
Тому, в цей день, на Філії “Глобинський цукровий завод” ТОВ “Цукорагропром” було проведено круглий стіл за участі колективу підприємства та головного спеціаліста відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду в Полтавській області Дмитра Яременка. Під час проведення заходів були обговоренні такі питання: профілактика виробничого травматизму та професійних захворювань, проведення організаційних заходів, щодо безпечного виконання робіт, проведення навчання працівників з питань охорони праці та контроль за станом охорони праці.
Дмитро Яременко проінформував присутніх про стан виробничого травматизму на підприємствах з початку 2023 року та нагадав про необхідність проведення аналізу виробничого травматизму, який проводиться з метою встановлення закономірностей виникнення травм на виробництві та встановлення їх причин, а також необхідності розробки ефективних профілактичних заходів.
Підсумком проведення круглого столу стало рішення щодо розроблення
профілактичних заходів та механізмів їх реалізації, та усунення причин
нещасних випадків та професійних захворювань, а також посилення уваги до
безпосередньої відповідальності за порушення законодавства з охорони праці.