До уваги сімей, які постраждали внаслідок війни!
Під патронатом першої леді України Олени Зеленської, за підтримки Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Національної соціальної сервісної служби, в 2022 році започатковано діяльність Gen.Camp – оздоровчо-освітнього безоплатного табору для відновлення дітей, які отримали психотравму і постраждали внаслідок війни (Карпати).
Засновник табору - громадська організація Gen.Ukrainian, робота якої спрямована на лікування дитячих психологічних травм, спричинених війною Росії в Україні, та мінімізацію їхніх наслідків у майбутньому. Gen.Ukrainian об’єднує приватних осіб і меценатів. Допомога дітям надається з ініціативи та коштом українських доброчинців.
Глобальна мета Gen.Ukrainian – допомогти дітям подолати травми війни та їхні гострі прояви, навчитися жити у новій реальності й рости здоровими та сильними. Також передбачена просвітницька робота для батьків/опікунів маленьких українців. Компетентні психотерапевти Gen.Ukrainian навчають, як розпізнати в поведінці дитини ознаки психічних розладів, що з цим робити, як зарадити дитині та собі.
В терапевтичній програмі використані надбання світових практик для реабілітації дітей та власні розробки українських психологів/психотерапевтів з використанням протоколів МОЗ. Терапевтична програма триває 21 день.
Фахівці у Gen.Camp фокусуються на дитячих психологічних травмах, пов'язаних із втратою батьків під час війни та невротичними станами внаслідок пережитої окупації.
Комплексна програма психологічної реабілітації в таборі включає:
- групову терапію,
- індивідуальну (за кожною дитиною закріплений окремий спеціаліст та створюється психологічний профіль),
- когнітивно-поведінкову терапію,
- арт-терапію,
- анімалотерапію – особливий вид лікування психологічних травм за допомогою тварин, що включає в себе як фізичні контакти, так і використання образів, іграшок, символів;
- терапію апаратом Tomatis за індивідуальною програмою для кожної дитини,
- казкотерапію,
- бібліотерапію,
- ляльковий театр, за допомогою якого дитина може розказати про свій біль.
Педагогічна програма охоплює роботу в групах, ситуативне моделювання, розвиваючі ігри та інше. Групи формуються за змішаним принципом. Остаточну програму для відновлення психоемоційного стану дитини створюють з урахуванням індивідуальних особливостей та потреб учасників конкретної групи.
Інформація про роботу табору знаходиться за посиланням:
https://life.pravda.com.ua/society/2023/05/4/254110/
Кожен українець, чия дитина віком 7-11 років має яскраво виражені ознаки психологічної травми, спричиненої війною, може зв'язатися із командою дитячого реабілітаційного табору, щоб отримати безоплатну допомогу або консультацію. Для цього потрібно заповнити анкету за посиланням https://genukrainian.com.ua/#rec481517017 (Інтернет- сторінка ГО);
https://airtable.com/shrUeRYp2s1wexVhs