Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час використання пічного опалення в оселі

Дата: 12.12.2023 11:27

Фото без описуКременчуцьке районне управління вкотре закликає дотримуватися правил пожежної безпеки під час використання пічного опалення в оселі⤵️

🟥Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Причина пожежі зазвичай криється в порушенні правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

🟥Попередження пожеж від пічного опалення залишається важливою задачею забезпечення пожежної безпеки у приватному житловому секторі.

🟥У багатьох житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштовування печей та їх експлуатації.
🟥В цих будинках пожежі найчастіше відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщини, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

🟥Під час опалювального сезону потрібно перевірити справність печі і димоходу, відремонтувати їх, почистити сажу, замазати тріщини глиняно-пісочним розчином, побілити димову трубу на горищі і вище.

❗️📢Якщо ви користуєтесь пічним та газовим опаленням, то необхідно запам’ятати такі правила:

🔸перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання;

🔸біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м;

🔸усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

🔸попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

🔺🚫Під час використання пічного та газового опалення не допускається:

🔸залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям;

🔸користуватися печами, які мають тріщини;

🔸розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

🔸сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

🔸застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

🔸здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;
зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

🔸не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади;

🔸перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад.

❗️❗️❗️Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Це допоможе надійно захистити вас та ваш будинок від пожежі🔥!
Бережіть себе та своїх близьких!

☎️При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону 1️⃣0️⃣1️⃣❗️