До уваги внутрішньо переміщених осіб!
Нещодавно Уряд прийняв постанову, якою вніс зміни до Порядку призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам та Порядку призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
З 1 березня 2024 року виплати буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Щоб підтримати їх, ще на 6 місяців, автоматично, продовжуються виплати для ВПО, які не мають можливості працювати, а саме:
- для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
- осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.
Проте значна кількість ВПО також зможуть отримати виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви.
Право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають:
малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
особа, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн.).
Держава надає додаткову підтримку батькам, які не мають можливості працювати, доглядаючи дітей. Тому за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9 444 грн.: для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років; або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах).
Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії .
Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних півроку.
Також за заявою допомога продовжується: якщо особа працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
Також право на продовження виплати ще на 6 міс. за заявою мають особи: які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною;
В усіх цих випадках допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї, але інші члени родини, які не працюють, мають зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо вони цього не зроблять, виплата допомоги припиняється через місяць.
Враховуючи вищезазначене, з 01 березня 2024 року для отримання допомоги на проживання необхідно надати повний пакет документів до відділу «Центр надання адміністративних послуг» за адресою: м.Глобине, вул.Травнева, 4; с.В.Кринки, вул. Полтавська,19, або до старости старостинського округу Глобинської міської ради за місцем проживання.