67 сесія Глобинської міської ради в деталях

Дата: 25.04.2024 15:24

Фото без опису25 квітня депутатський корпус Глобинської міської ради втретє зібрався у сесійній залі. Цього дня - на пленарне засідання 67 сесії, два попередніх зібрання були позачерговими.

Сьогодні, відповідно до порядку денного, депутати заслухали інформацію та ухвалили рішення з питань:

✔️результатів виконання Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Глобинської міської ради на  2021-2024 роки у минулому році та внесення змін до цієї ж Програми на 2021-2026 роки;

✔️затвердження звіту про виконання бюджету Глобинської міської територіальної громади за І квартал 2024 року та  внесення змін і доповнень до  головного фінансового документу громади  на 2024 рік;

✔️створення Комунального закладу «Меморіальний музей-садиба Героя України, народної артистки України Раїси Кириченко» Глобинської міської ради та внесення змін до штатних розписів будинків культури громади;

✔️внесення змін до Програм: розвитку системи цивільного захисту Глобинської міської територіальної громади на 2021-2026 роки; військово-патріотичного виховання, підготовки громадян до військової служби, рекламування та пропагування військової служби за контрактом в Збройних Силах України Глобинської міської територіальної громади на 2021-2026 роки; Програми розвитку та підтримки Комунального некомерційного підприємства «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради на 2022-2026 роки; Плану соціально-економічного розвитку Глобинської міської територіальної громади на 2023-2024 роки;

✔️комунального майна, земельних відносин та ін.

Також на пленарному засіданні за ініціативою депутатки Світлани Лободи схвалено звернення депутатів Глобинської міської ради до Верховної Ради України щодо  неприпустимості підвищення акцизів на пальне (22 березня Уряд схвалив проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення  законодавства України до законодавства ЄС в частині акцизного податку». Акциз на бензин має зрости в кілька етапів у 1,7 раза (з 213 до 359 євро за 1000 літрів), а на дизпаливо – в 2,5 раза (зі 139 до 330 євро). Запропоноване рішення, на думку місцевих депутатів, найближчим часом здатне призвести до значної шкоди як для підірваної війною економіки України, так і рівня життя громадян. Тому присутні у сесійній залі закликали колег з Верховної Ради відмовитися від підтримки урядової ініціативи щодо підвищення акцизів на паливо та, як альтернативу наповнення державного бюджету, ухвалити закони, необхідні для залучення коштів від грального бізнесу, тютюнової галузі тощо).

Ще одне звернення депутатів Глобинської міської ради ініціювала депутатка Оксана Жук – щодо припинення  вищим керівним органом політичної партії «Слуга народу» процедури відкликання депутата Глобинської міської ради Олега Лєдніка.  Присутні на пленарному засіданні депутати проголосували за поданий проєкт рішення: звернення схвалено та буде направлено до Президента України Володимира Зеленського, голови політичної партії «Слуга народу» Олени Шуляк та голови Полтавської обласної організації цієї ж політсили Олексія Устенка.

До порядку денного також було внесено питання щодо складання депутатських повноважень Юрієм Чизмарем. Нагадаємо, що депутатський корпус вже обговорював його на 63 сесії у лютому ц.р. - тоді розгляд заяви не відбувся. На сьогоднішньому засіданні міський голова Станіслав Джусь повідомив, що на електронну пошту міської ради надійшла заява за підписом Юрія Чизмаря; крім того, депутат записав коротке відеозвернення, в якому підтвердив свої наміри про складання повноважень та зазначив причину – у зв’язку зі зміною місця проживання та перебуванням за межами України. Думки депутатів знову розділилися на «за» і «проти», але голосування поставило крапку: лише 12 колег Юрія Чизмаря погодилися задовольнити його заяву. Отже, рішення не було прийняте.

Загалом, 67 сесія відбулася у руслі конструктиву, злагодженості та порозуміння між керівництвом громади, депутатами та працівниками виконавчих органів міської ради.