Виплата матеріальної допомоги мешканцям громади, яких у квітні-травні 2024 року буде звільнено з військової строкової служби

Дата: 30.04.2024 11:19

Фото без описуУказом Президента України від 7 березня 2024 року № 1049/2024 на виконання пункту 7 глави XII „Прикінцеві положення” Закону України „Про військовий обов'язок і військову службу” у квітні - травні 2024 року 'буде звільнено в запас зі Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань військовослужбовців строкової військової служби, строк військової служби яких, встановлений частиною першою статті 23 Закону України „Про військовий обов'язок і військову службу”, закінчився під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022.

При звільненні військовослужбовців з військової строкової служби передбачена виплата матеріальної допомоги з використанням коштів, передбачених у державному бюджеті, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 № 185 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби”.

Матеріальна допомога громадянам України, які звільнилися з військової строкової служби виплачується:

для громадян, які працювали на підприємствах, в установах і організаціях — в розмірі середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на день призову;

для громадян, які до призову не працювали — в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на день призову.

Виплата матеріальної допомоги здійснюється органами соціального захисту населення протягом місяця з дня взяття відповідної особи на військовий облік за місцем проживання у встановленому законодавством порядку. Для виплати матеріальної допомоги військовослужбовцям, які звільнилися з військової строкової служби, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки протягом 10 днів з дати взяття особи на військовий облік відповідно до пункту 5 зазначеного Порядку звертаються до органів соціального захисту населення з поданням про виплату матеріальної допомоги за формою згідно затвердженого додатку, до якого додаються подані заявником: довідка з місця роботи про отримувану середню заробітну плату; копія трудової книжки, завірена за останнім місцем роботи; заява про перерахування матеріальної допомоги на рахунок у банку.