28 років сьогодні виповнюється Конституції України
День Конституції України - єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. Третій рік поспіль ми святкуємо його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення рф.
Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин - після майже доби безперервної роботи. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 парламентаріїв). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.
Сьогодні нашій Конституції сьогодні виповнюється 28 років. Записані у ній в 1996 році слова перестали бути історією – вони стали для українців по-справжньому життєвими і нагальними: слова про право на життя і свободу, честь і гідність, про ціну нашої землі. Тепер своє право на національні цінності нам доводиться відвойовувати у пекельному двобої.
Тому День Конституції України є важливим для кожного, хто вважає себе українцем. А те, що ми відзначаємо цей день, незважаючи на війну, яка триває, є запорукою нашої перемоги і нашого мирного майбутнього у вільній, незалежній і конституційній Україні!