72 сесія міської ради: нотатки із сесійної зали

Дата: 25.07.2024 16:18

Фото без описуСьогодні відбулося пленарне засідання 72 сесії Глобинської міської ради під головуванням секретаря міської ради Олександра Феденка за участі 20 депутатів.

Перед початком роботи головуючий поінформував депутатський корпус про надходження до ради протоколу зборів жителів громади, що відбулися 19 липня ц.р., та ознайомив присутніх з його змістом. Відповіді на запитання, що піднімалися на зібранні та були зафіксовані у протоколі, надали заступник міського голови Олександр Кочерга і начальник КП «Глобинське» Анатолій Назаренко. Зокрема, повідомлено про те, що офіційні графіки погодинних відключень електроенергії публікуються на вебсайті надавача послуг – АТ «Полтаваобленерго», крім того є безліч інших інтернет-ресурсів, де громадськість може отримати інформацію про графіки та адреси черг. Відповідальність за дотримання згаданих графіків, відповідно, несе надавач послуги, а не орган місцевого самоврядування. Щодо води – комунальники вже провели значну роботу з підключення генераторів та планують найближчими днями завершити її по всіх водозаборах міста. Тож у випадках довготривалих відключень електроенергії всі споживачі матимуть воду у власних помешканнях. Крім того, якщо світла не буде 4 і понад годин, то громадяни зможуть набрати воду у Пунктах незламності. Відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства виконавчого комітету дано протокольне доручення вивчити питання доцільності розроблення нової програми або ж внесення змін до чинної Програми реформування і розвитку  житлово-комунального господарства щодо облаштувань у місті та сільських населених пунктах колонок з помповими насосами, де населення під час аварійних чи довготривалих відключень може скористатися водою для технічних потреб.

Ще одне питання поза порядком денним пленарного засідання стосувалося будівництва сміттєпереробного заводу у нашій громаді, про що вже приймалося рішення на засіданні 71 (позачергової) сесії. Представник компанії-інвестора поінформував присутніх про перспективи втілення амбіційного проєкту та відповів на запитання депутатів, а також пообіцяв врахувати ряд слушних зауважень щодо технічних нюансів.

З-поміж усіх питань, до розгляду яких потому приступили депутати, слід відмітити такі:

- ухвалено рішення про звернення депутатів Глобинської міської ради до Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо збереження на 2025 рік зарахування до бюджету громади 64% ПДФО та «силового» ПДФО (у разі включення відповідних положень до проєкту Державного бюджету України на 2025 рік, Глобинська міська територіальна громада буде вимушена:

1) частково або повністю згорнути підтримку Збройних сил України, а також інших сил безпеки і оборони;

2) припинити підтримувати комунальні підприємства, які надають комунальні послуги за тарифами, які є меншими за собівартість їх виробництва, та підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги;

3) проводити оптимізацію мережі закладів соціально-культурної сфери та чисельності її персоналу;

4) проводити інші заходи щодо оптимізації видатків бюджету);

- затверджено звіт про виконання бюджету Глобинської міської територіальної громади за І півріччя 2024 року та внесено зміни і доповнення до бюджету Глобинської міської територіальної громади  на 2024 рік (зокрема: спрямовано кошти на субвенцію в/ч ***; на придбання генераторів, акумуляторів, інверторів, олив і пально-мастильних матеріалів для закладів освіти, охорони здоров’я, комунальному підприємству; на  проведення ремонтних робіт приміщення 2 державного пожежно-рятувального загону і даху  будівлі електростанції КНП «Глобинська міська лікарня»; на придбання самохідних газонокосарок для Пирогівського і Борисівського старостинських округів; у рамках співфінансування виділено кошти на реалізацію екологічних проєктів у Глобиному, Великих Кринках і Пирогах та ін.);

- внесено зміни до складу постійних комісій Глобинської міської ради (депутати Юлія Семенова та Анатолій Назаренко стали, відповідно, членами постійних комісій міської ради з питань регламенту, забезпечення законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування та регуляторної політики і з питань житлово-комунального господарства, управління комунальною власністю та будівництва);

- внесено зміни до персонального складу виконавчого комітету Глобинської міської ради – введено заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олега Лєдніка та виведено начальника КП «Глобинське» Анатолія Назаренка;

- ухвалено рішення про початок формування конкурсної комісії для обрання членів наглядової ради КНП «Глобинська міська лікарня» Глобинської міської ради;

- внесено зміни до ряду цільових програм;

- погоджено заяву депутата Дмитра Ведмідя про складання ним своїх депутатських повноважень.