Піроплазмоз

Дата: 06.09.2024 15:20

Фото без описуПіроплазмоз - це сезонне паразитарне захворювання тварин, що зумовлене змінами в крові у тварин, переносниками якого в більшості випадків є іксодові кліщі. Встановленими збудниками є кровопаразитарні мікроорганізми роду Babesia, тому хвороба у ветеринарних спеціалістів має назву - бабезіоз.

Переносниками бабезіозу є кліщі роду  Babesia, що вражає багато видів тварин, а іноді й людей.

Підвищена захворюваність спостерігається щорічно у травні, серпні та вересні.

Джерелом інфекції являються іксодові кліщі, які заражені збудником бабезіозу.

Збудник бабезіозу, який міститься у слинних залозах кліщів, у момент укусу проникає у кров тварини. Піроплазми починають паразитувати в еритроцитах та спричиняють їх руйнування. Руйнування великої кількості еритроцитів призводить до неможливості повноцінного обміну кисню в організмі та обміну речовин, що призводить до утворення ендогенних токсинів.

Дане захворювання потребує термінового лікування, адже на 3-4 день хвороби стан тварин значно погіршується.

Симптоми хвороби:

• погіршення загального стану здоров'я;
  • підвищення температури тіла;
  • слабкість;
  • млявість;
  • блідість слизових;
  • анорексія (зменшена рухова активність);
  • зміна кольору сечі.

Найбільш поширеними ознаками бабезіозу у тварин є пожовтіння (почервоніння) сечі, жовтуватість слизових та шкірних оболонок. Надалі можливі прояви неврологічних симптомів у вигляді судом та респіраторних синдромів, таких як задишка.

За наявності клінічних ознак хвороби необхідно негайно звернутись до спеціаліста ветеринарної медицини.