Особлива увага на зимові травмонебезпечні виробничі чинники !!!
Прийшли похолодання, заморозки та ожеледь. Зима, звичайно, чудова пора року, проте насолоджуватися нею у побуті та виконувати роботу іноді заважають шляхи та тротуари, що перетворюються у мороз у суцільну ковзанку, падіння бурульок, льодових (снігових) наростів та крижаних брил. Тому, варто звернути увагу на так звані «зимові травмонебезпечні виробничі фактори (чинники)».
До зимових травмонебезпечних факторів (чинників) віднесені :
- знижена температура повітря;
- охолоджені елементи предметів (обладнання, поверхонь, матеріалів);
- слизька поверхня території підприємства та населених пунктів (доріг, тротуарів);
- падіння на працівників предметів (бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил);
- недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів в темну пору доби;
- пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям;
- несприятливі погодні умови (значні коливання температури повітря, чередування відлиг і заморозків, сильний вітер).
Дія зниженої температури повітря та предметів може призвести до обмороження, захворювання.
Заходи з профілактики несприятливого впливу холоду повинні передбачати затримку тепла — попередження вихолоджування виробничих приміщень, добір раціональних режимів праці та відпочинку, використання засобів індивідуальної захисту і навіть заходи щодо підвищення захисних сил організму.
Слизька поверхня території підприємства, населених пунктів та недостатня освітленість може призвести до падіння під час пересування і як наслідок цього — травмування.
Власникам, керівникам підприємств, а також комунальним підприємствам населених пунктів необхідно проводити своєчасну очистку території від снігу та льоду, робити посипання доріг, пішохідних доріжок піском, сіллю, реагентами.
Падіння на працівників предметів - найбільшу небезпеку бурульки становлять у період танення льоду та снігу: в таку погоду різко зростає кількість травм, отриманих під час падіння крижаних брил.
Роботодавцям, власникам житлових і адміністративних будівель слід організувати заходи щодо очищення дахів від снігу та знищення бурульок і льодових наростів. У разі неможливості позбавитися від бурульок — забезпечити обмеження доступу працівників до небезпечних ділянок.
Пожежі внаслідок недотримання правил користування електронагрівальними приладами та відкритим полум'ям призводять до опіків, отруєння продуктами згоряння та в деяких випадках, смерті від цих чинників.
Найбільш схильні до впливу сезонних погодних умов наступні види діяльності працівників:
- робота на відкритих майданчиках;
- робота у приміщеннях, які не обігріваються;
- робота, пов'язана з пересуванням до об'єкта (між об'єктами) обслуговування, або до будь-якого об'єкта;
- робота на транспортних засобах;
- охоронна діяльність тощо.
Необхідно зазначити, що цілковито безпечних та нешкідливих умов праці не існує. Реальним виробничим умовам притаманна, як правило, наявність деяких шкідливостей і небезпеки, наслідком яких є профзахворювання та травматизм.
Звертаємо увагу та застерігаємо щодо безпечного пересування територіями підприємств та населених пунктів!