Інформаційна кампанія ЗАХИСТИ СЕБЕ: БУДЬ ОБІЗНАНИМ, БУДЬ У БЕЗПЕЦІ до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»
Домашнє насильство буває фізичним, сексуальним, психологічним, економічним. Може бути як прямою дією на постраждалу особу, так і бездіяльністю у разі вчинення такого діяння. Географія вчинення домашнього насильства не обмежується квартирою чи будинком, де мешкає родина. Воно може вчинятися:
- у сім’ї;
- у межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою;
- незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа.
- Необхідно пам’ятати, що за законодавством дитина, яка бачить насильство стосовно інших, тобто є свідком (очевидцем) таких дій, визнається постраждалою!
КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ, ЯКЩО ЩОДО ДИТИНИ АБО ЗА ЇЇ ПРИСУТНОСТІ ВЧИНЯЄТЬСЯ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО?
Національна поліція України –102.
Також можна звернутись до спеціалістів Служби у справах дітей, працівники якої втрутяться у ситуацію та захистять права дітей.
● безкоштовна та цілодобова «гаряча лінія» 15-47 (з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей)
● національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів) або на короткий номер (безкоштовно з мобільних телефонів) 116 123
● єдиний контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (цілодобово, безкоштовно) 0 800 213 103.
- Особи, які постраждали від насильства, можуть звернутися по допомогу до спеціалістів Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Глобинської міської ради» за адресою: м. Глобине, вул. Центральна, 230/2, кабінет №7, консультативно-кризовий телефон: 050 535 1463.